18 milionów na dojazdy do pól

Komisja Budżetowa, która obradowała zdalnie 18 marca, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały sejmiku w sprawie przekazania niemal 23 mln zł dla samorządów na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych w 2022 roku. Najwięcej z tej puli, ponad 18 mln zł, trafi do 164 gmin z przeznaczeniem na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

18 milionów na dojazdy do pól
18 milionów na dojazdy do pól

81 samorządów otrzyma łącznie 1,3 mln zł na zakup sadzonek drzew miododajnych, a 11 powiatów pozyska 526 tys. zł na zakup specjalnego sprzętu i oprogramowania do ewidencji gruntów. Ponadto trzem gminom przyznano 136 tys. zł na budowę i renowację zbiorników wodnych małej retencji, a 9 gmin zrealizuje (dzięki m.in. 2,75 mln zł z budżetu województwa) małe inwestycje związane z przebudową przepustów, mostów i odcinków dróg polnych.

Radni poparli też propozycje zmian w tegorocznym budżecie regionu, w tym projekty uchwał zatwierdzających wsparcie dla samorządów z programu „Szatnia na medal” oraz z programu rozwoju infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej). To wnioski beneficjentów, którzy skompletowali już dokumentację i zakończyli procedurę przetargową.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Pieniądze przeznacza się na drogi dojazdowe do pół i na inne cele a my mieszkańcy Ostrowka gm Orchowo nie mamy jako jedyna miejscowość w gminie drogi asfaltowej na którą czekamy już około 20lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics