18 milionów na dojazdy do pól

Komisja Budżetowa, która obradowała zdalnie 18 marca, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały sejmiku w sprawie przekazania niemal 23 mln zł dla samorządów na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych w 2022 roku. Najwięcej z tej puli, ponad 18 mln zł, trafi do 164 gmin z przeznaczeniem na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

18 milionów na dojazdy do pól
18 milionów na dojazdy do pól

81 samorządów otrzyma łącznie 1,3 mln zł na zakup sadzonek drzew miododajnych, a 11 powiatów pozyska 526 tys. zł na zakup specjalnego sprzętu i oprogramowania do ewidencji gruntów. Ponadto trzem gminom przyznano 136 tys. zł na budowę i renowację zbiorników wodnych małej retencji, a 9 gmin zrealizuje (dzięki m.in. 2,75 mln zł z budżetu województwa) małe inwestycje związane z przebudową przepustów, mostów i odcinków dróg polnych.

Radni poparli też propozycje zmian w tegorocznym budżecie regionu, w tym projekty uchwał zatwierdzających wsparcie dla samorządów z programu „Szatnia na medal” oraz z programu rozwoju infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej). To wnioski beneficjentów, którzy skompletowali już dokumentację i zakończyli procedurę przetargową.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Pieniądze przeznacza się na drogi dojazdowe do pół i na inne cele a my mieszkańcy Ostrowka gm Orchowo nie mamy jako jedyna miejscowość w gminie drogi asfaltowej na którą czekamy już około 20lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics