2 miliony złotych dla strażaków. Rusza kolejny nabór wniosków

Zwiększenie możliwości bojowych Państwowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnej w całej Polsce oraz poprawa bezpieczeństwa lokalnych społeczności – to główny cel programu „ORLEN dla Strażaków” – który Fundacja ORLEN prowadzi już od ponad 20 lat. Właśnie ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji. Dokumenty można składać do 4 lipca, a na wsparcie strażaków koncern przeznaczy 2 miliony złotych.

2 miliony złotych dla strażaków. Rusza kolejny nabór wniosków
2 miliony złotych dla strażaków. Rusza kolejny nabór wniosków

Strażacy pełniący służbę w Ochotniczych i Państwowych jednostkach Straży Pożarnej to liderzy lokalnych społeczności, którzy nie tylko dbają o ich bezpieczeństwo, ale podejmują również inne działania o charakterze społecznym, edukują najmłodszych, organizują zajęcia sportowe dla mieszkańców. Błyskawicznie zaangażowali się również w pomoc uchodźcom z Ukrainy – organizowali transport ze stref przygranicznych, udostępnili uchodźcom bezpłatny nocleg. Od początku działalności Fundacji doceniamy tę chęć bezinteresownego niesienia pomocy bez względu na okoliczności. Dlatego ponownie przeznaczymy dwa miliony złotych na wsparcie w ramach programu ORLEN dla Strażaków. Zapraszamy wszystkie jednostki do składania wniosków – mówi Katarzyna Różycka, Prezes Zarządu Fundacji ORLEN.

Darowizny otrzymane w ramach programu pozwoliły jednostkom straży pożarnej na zakup zarówno podstawowego sprzętu, takiego jak wyposażenie osobiste, torby PSP R1, czy też sprzęt AED, jak i bardziej specjalistycznego – np. aparatów powietrznych, dronów czy profesjonalnych zestawów hydraulicznych. Tylko w ubiegłym roku Fundacja przekazała darowizny do 267 jednostek. Jedna z nich trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobnie, która przeznaczyła otrzymane środki na zakup zestawu hydraulicznego który umożliwi usuwanie skutków zdarzeń drogowych.

Dzięki otrzymanemu grantowi mogliśmy kupić zestaw hydrauliczny LUKAS I, który zawiera komplet urządzeń, w tym rozpieraków i nożyc do metalu, a także piłę ręczną do cięcia szyb samochodowych– mówi druh Wojciech Różalski z jednostki OSP Stobno. I dodaje, że to bardzo dobra wiadomość dla blisko 9 tys. okolicznych mieszkańców. – Do tej pory, kiedy dochodziło do groźnego wypadku i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, trzeba było czekać na jednostkę z Kalisza lub jednostkę gminną. A w przypadku wypadków czas ma ogromne znaczenie. Teraz mając specjalistyczny sprzęt, sami możemy podjąć interwencję – tłumaczy druh Wojciech Różalski.

Od początku funkcjonowania programu, wsparcie otrzymało blisko 1700 jednostek z całej Polski. Na zakup niezbędnego, specjalistycznego sprzętu jak dotąd Fundacja ORLEN przeznaczyła ponad 19 milionów złotych.

Wnioski można składać za pośrednictwem strony Fundacji​.

Źródło i fot.: osp.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Rolnicy będą zadowoleni. Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże

Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże, z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego. Od wtorku lekkie ocieplenie i nadal deszczowo. W piątek zachmurzenie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE