20 krów spłonęło żywcem. 300 tys. złotych strat w pożarze

W miejscowości Dalki gm. Gniezno spłonęła obora, w której znajdowało się 20 sztuk bydła. Rolnik poniósł około 300 tys. złotych strat.

20 krów spłonęło żywcem. 300 tys. złotych strat w pożarze! Fot.: PSP Gniezno

24 października 2022 r. o godzinie 10.44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja dotycząca pożaru budynku inwentarskiego w miejscowości Dalki gm. Gniezno. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Mnichowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar obory w której znajdowało się bydło. Właściciel podjął próbę ugaszenia pożaru przed przybyciem Straży Pożarnej oraz ewakuował cztery sztuki bydła w miejsce bezpieczne.

20 krów spłonęło żywcem. 300 tys. złotych strat w pożarze! Fot.: PSP Gniezno

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu jednej linii gaśniczej do wnętrza obiektu, gdzie szybko zlokalizowano pożar. Niestety większa część stada znajdująca się w tej części obory nie przeżyła pożaru. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Następnie oddymiono obiekt przy użyciu wentylatora nadciśnieniowego.

Podpalał dla zabawy. Straty przekroczyły 100 tys. złotych

O zaistniałej sytuacji poinformowano Powiatowego Inspektora Weterynarii oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii. Okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics