21-latek zniszczył 27 uli i nie wie czemu to zrobił!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali sprawcę zniszczenia 27 uli w gminie Zalewo. 21-latek poprzewracał ule i powyciągał ich zawartość. Teraz za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

21-latek zniszczył 27 uli i nie wie czemu to zrobił!
21-latek zniszczył 27 uli i nie wie czemu to zrobił! Fot.: KPP Iława

Pod koniec kwietnia właściciel pasieki znajdującej się na terenie gminy Zalewo poinformował o zniszczeniu uli. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli po czym poprzewracał ule.  Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że to nie było jedyne zniszczenie pasieki. Okazało się, że sprawca trzykrotnie niszczył ule powodując  starty blisko 14 tysięcy złotych. 

21-latek zniszczył 27 uli i nie wie czemu to zrobił! Fot.: KPP Iława

Mundurowi w trakcie czynności ustalili, że sprawcą jest znany im z wcześniejszych interwencji 21 – latek. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i przestawili mu trzy zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że kiedy jeździł quadem po okolicy nie wie czemu zatrzymał się koło pasieki poprzewracał ule, pozrzucał daszki oraz wyciągnął ramki po czym odjeżdżał.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: KPP w Iławie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE