30-lecie SUMI AGRO w Polsce: Podsumowania, nowości i plany

Firma Sumi Agro Poland w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności. Podczas konferencji prasowej przybliżono historię firmy oraz zapowiedziano działania na najbliższe lata. Na ten sezon Sumi Agro ma dla rolników aż trzy nowości: ENCERA – mikrobiologiczne wsparcie nawożenia, MEVALONE – fungicyd biologiczny oraz CONFIRM – insektycyd dedykowany dla lasów.

30-lecie SUMI AGRO w Polsce: Podsumowania, nowości i plany

Zmieniający się rynek środków ochrony roślin czy innowacyjne sposoby ochrony sadów przed szkodnikami
i chorobami, to przewodnie wątki poruszone podczas konferencji prasowej zorganizowanej 5 lutego br. w Warszawie przez SUMI AGRO z okazji 30-lecia obecności firmy na polskim rynku.

30 lat SUMI AGRO w Polsce

Od trzech dekad polscy rolnicy, sadownicy i ogrodnicy korzystają ze środków oferowanych przez SUMI AGRO. Skuteczność tych produktów sprawiła, że marka stała się synonimem jakości i innowacji w dziedzinie ochrony roślin. Wymownym dowodem na potwierdzenie tych słów jest pozycja lidera krajowego rynku insektycydów, którą spółka zawdzięcza swoim flagowym produktom, jakimi niewątpliwie są MOSPILAN 20 SP i INAZUMA 130 WG. W ofercie środków z tej kategorii nie brakuje też nowych rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby rynku.

– Przez 30 lat obecności na polskim rynku w naszym portfolio pojawiło się wiele innowacyjnych środków ochrony roślin. Pozwoliły one w swoim czasie zbudować zaufanie do marki. Dziś daje to naszej firmie renomę pozwalającą z sukcesami wprowadzać kolejne rozwiązania w dziedzinie ochrony i odżywiania roślin – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu SUMI AGRO Poland.

Zarządzanie pozostałościami – innowacyjne rozwiązanie na choroby przechowalnicze

Pozostałości substancji czynnych w owocach to, dla coraz bardziej świadomych konsumentów, niepożądany efekt zabiegów ochronnych. W związku z tym SUMI AGRO wprowadza na rynek innowacyjny fungicyd oparty na składnikach pochodzenia naturalnego – terpenach. Pozwala on uzyskać zdrowe owoce, spełniające wyśrubowane wymagania jakościowe. Fungicyd MEVALONE, bo o nim mowa, składa się aż z 3 substancji czynnych – eugenolu, geraniolu i tymolu. Wykazują one działanie wyniszczające względem patogenów, a także wspierają mechanizmy obronne chronionych roślin. Fungicyd ma nowoczesną, opatentowaną formę zawiesiny kapsuł w cieczy do sporządzania zawiesiny wodnej (CS).

MEVALONE stosuje się tuż przed zbiorem. Chroni on uprawy jabłoni przed gorzką zgnilizną jabłek i szarą pleśnią. Zwalcza również szarą pleśń w winorośli. Jego zastosowanie nie pozostawia śladów w owocach, co pozwala z większą swobodą planować wcześniejsze zabiegi ochronne. MEVALONE to pierwszy w Polsce fungicyd, który poza ochroną jabłek przed chorobami przechowalniczymi poprawia także właściwości prozdrowotne owoców – m.in. zwiększa stężenie witaminy C, polifenoli oraz flawonoidów w owocach.

– Zaufanie, jakim obdarzają nas klienci, jest największą wartością. Pracowaliśmy na nie od 30 lat i pracujemy nadal, ponieważ jest to proces, który nie ma końca. Mamy świadomość, że jakość naszych produktów i trafność udzielanych rekomendacji, jest poddawana nieustającej weryfikacji. Dlatego w naszej pracy kładziemy duży nacisk na wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki oraz staranność we wszystkich podejmowanych działaniach. Jestem przekonana, że to jedne z głównych powodów, dzięki którym zgromadziliśmy tak ogromny kapitał zaufania naszych klientów – mówi Justyna Wasiak, starsza specjalistka ds. upraw ogrodniczych SUMI AGRO Poland.

Większy plon dzięki mikrobiologii

Maksymalizowanie efektywności upraw jest naturalnym celem każdego plantatora. SUMI AGRO od początku swojej działalności wspiera rolników i sadowników w realizacji tego zadania, między innymi poprzez dostarczanie rozwiązań do ochrony plantacji przed agrofagami. Obok preparatów chemicznych firma posiada w portfolio także biologiczne środki ochrony roślin takie jak Isomate CTT i CLS, Isonet Z oraz Mevalone.

Kolejnym krokiem na drodze do zwiększania plonu, jaki proponuje firma, jest preparat ENCERA. To mikrobiologiczny produkt oparty na unikatowym szczepie bakterii Gluconacetobacter diazotrophicus. Bakterie te wchodzą w związki symbiotyczne z roślinami, ułatwiając im pobór azotu dostępnego w glebie i powietrzu. Ma to wpływ na uzyskanie wyższego i lepszego jakościowo plonu, przy zachowaniu optymalnego nawożenia azotowego. Warto podkreślić, że unikalną cechą preparatu ENCERA jest jej zdolność do systemicznego przemieszczania się po wszystkich częściach rośliny i zapewniania dostępności azotu przez cały sezon, bez względu na warunki pogodowe. Ponadto posiada on szerokie zastosowanie – można go aplikować m.in. w uprawach rolniczych, warzywniczych, strączkowych, a także w truskawce.

– Prezentujemy dziś innowacyjne rozwiązanie – produkt ENCERA, który wiąże azot atmosferyczny do zwiększania wydajności upraw, a także nowoczesne metody ochrony herbicydowej i insektycydowej kukurydzy. Te przełomowe technologie są owocem intensywnej współpracy między naukowcami a praktykami, którzy zapewniają ich skuteczność oraz bezpieczeństwo zastosowania. Nasza firma, przez trzy dekady obecności na rynku, zbudowała sobie wizerunek godnego zaufania partnera dla rolników. Dzięki temu, nasi klienci bez obaw sięgają po nasze nowatorskie środki, mając pełne przekonanie o ich efektywności i niezawodności. Wspieramy rolników w dążeniu do osiągnięcia wyższych plonów przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnego podejścia do nawożenia azotowego, co jest kluczowe w dzisiejszej zrównoważonej rolniczej praktyce. Wychodzimy także naprzeciw wycofywanym substancjom czynnym w ochronie kukurydzy, oferując produktu – TONALE i CLICK PREMIUM, które z powodzeniem mogę je zastąpić przy zachowaniu bardzo wysokiej skuteczności działania i bezpieczeństwa dla roślin – podkreśla Jacek Preuss, starszy specjalista ds. produktów rolniczych SUMI AGRO Poland.

Wyzwania w ochronie kukurydzy

W nadchodzącym czasie nastąpią istotne zmiany w zakresie zwalczania chwastów w uprawie kukurydzy. To efekt decyzji o wycofaniu ze stosowania środków chwastobójczych zawierających s-metolachlor. Produkty te dostępne będą w sprzedaży tylko do połowy 2024 roku. Plantatorzy kukurydzy, którzy już poszukują rozwiązań mogących z powodzeniem zastąpić wycofane środki, bez problemu znajdą je w portfolio SUMI AGRO.

Zwolennikom zabiegów przedwschodowych z pewnością przypadnie do gustu trójskładnikowy herbicyd TONALE, który skutecznie eliminuje konkurencję kukurydzy w walce o światło i substancje odżywcze. Z kolei do zabiegów powschodowych warto wybrać preparat CLICK PREMIUM 400 SC. Oba te herbicydy kompleksowo zwalczają chwasty w kukurydzy, a ich użycie zapewnia zarówno wysoką skuteczność, jak i komfort stosowania.

W odpowiedzi na rosnące zagrożenie dla plantacji kukurydzy ze strony omacnicy prosowianki SUMI AGRO proponuje środek pozwalający skutecznie eliminować gąsienice tego szkodnika. Insektycyd MIMIC bazuje na tebufenozydzie
jedynej na rynku substancji z grupy pochodnych diacylohydrazyn. Substancja ta imituje hormon linienia omacnicy prosowianki. Dzięki temu żerowanie larw kończy się w ciągu 24 godzin i następuje przedwczesne i śmiertelne linienie.

SUMI AGRO POLAND jest częścią wywodzącej się z Japonii SUMITOMO CORPORATION. Obecnie spółki należące do grupy obecne są w 36 krajach. Polska spółka powstała w 1994 roku i od tego czasu jej portfolio produktowe jest  konsekwentnie rozszerzane. Przez dekady działalności oferta oryginalnych środków ochrony roślin została rozszerzona o materiał siewny, specjalistyczne nawozy dolistne, biostymulatory, czy adiuwanty. Spółka oferuje także biologiczne preparaty do ochrony i odżywiania roślin. Dzięki tak szerokiemu i innowacyjnemu asortymentowi SUMI AGRO może zapewnić rolnikom kompleksowe zaopatrzenie.

Oprac. i fot,. Marta Nowwak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polska i Łotwa będą współpracować na rzecz rozwiązania kwestii związanych z rolnictwem

Premier Donald Tusk spotkał się z Premier Łotwy Eviką Siliņą, która złożyła pierwszą oficjalną wizytę w Polsce. Głównym tematem rozmów były kwestie związane z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics