Rolnik z narkotykami złapany w ciągniku

Już sama obecność dużego ciągnika rolniczego w mieście, zwraca uwagę. Jeśli dodać do tego zdenerwowanego mężczyznę, który próbuje coś ukryć na widok policjantów, to kontrola takiego pojazdu staje się nieunikniona. Okazało się, że policjanci mieli bardzo dobre przeczucie, ponieważ w kieszeni mężczyzny znaleźli narkotyki. Kierujący traktorem został zatrzymany i trafił na najbliższy komisariat. Za popełnione przestępstwo czeka go odpowiedzialność karna.

Narkotyki ukryte w kieszeni

Policjanci wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego zwrócili uwagę na ciągnik rolniczy na terenie wrocławskiego Kleczkowa. W pojeździe John Deere siedział 33-letni mężczyzna, który zaczął się dość nerwowo zachowywać na widok policjantów. Mundurowi dostrzegli, że chowa coś do kieszeni, więc postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu i siedzącego za jego kierownicą mężczyzny.

Intuicja ich nie zawiodła, kierujący miał w kieszeni kilkanaście porcji marihuany, spakowane w foliowym zawiniątku. Przyznał policjantom, że narkotyki należą do niego. W związku z tym, że naruszył przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna został zatrzymany, a ciągnik przekazany innej osobie.

Płoną budynki gospodarcze! Policja tropi podpalacza

35-latek trafił na najbliższy komisariat policji, gdzie zabezpieczoną marihuanę dokładnie zważono i wykonano test. Okazało się, że w zawiniątku jest kilkanaście porcji narkotyku.

Mężczyzna będzie teraz musiał z posiadanych przez siebie substancji wytłumaczyć się przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 5 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE