Afera z lazalocydem. 4 mln jaj wycofywane z polskich sklepów

4 mln jajek kurzych mają zostać wycofane z obrotu. To efekt wykrycia pozostałości antybiotyku lazalocyd w jednej z partii znajdującej się w sprzedaży.

rolnictwo, środowisko, żywność, drób, ceny jaj, lazalocyd, drób, jaja, eksport jaj

Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom – informuje Główny Lekarz Weterynarii.

Obecność pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom stwierdzono w jajach konsumpcyjnych klasy:

  • oznaczonych na skorupkach następującym kodem – 3 – PL 30211306
  • z terminami przydatności do spożycia – od 15.06.2018 do 06.07.2018 r.

Jaja z zakwestionowanych partii mają być wycofane ze sprzedaży.

Nie należy spożywać jaj wskazanych w komunikacie. Konsumenci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu – ostrzega GLW.

Jak doszło do skażenia lazalocydem? Z informacji, jakie przekazał PAP Paweł Niemczuk, Główny Lekarz Weterynarii, wynika, że właściciel gospodarstwa przez pomyłkę podał kurom nioskom paszę przeznaczoną dla kurcząt.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics