Wyniki AgroKonkursu – Rolnictwo zrównoważone to…

Rolnictwem zrównoważonym nazywamy efektywną produkcję bezpiecznej, wysokiej jakości żywności w sposób chroniący, a wręcz poprawiający stan środowiska naturalnego, socjalne i ekonomiczne warunki bytu rolnika i zatrudnionych w gospodarstwie pracowników jak też lokalnych społeczności. W tak rozumianym procesie produkcji powinny być również zabezpieczone zdrowie i dobrostan wszystkich wykorzystywanych w procesie produkcji gatunków.

Jak sami rolnicy odnieśli się do tego pojęcia? O odpowiedzi poprosiliśmy odwiedzających targi Agro Show 2017 w Bednarach. W ciągu dwóch dni nasze ankiety wypełniło ponad 80 osób, a te najciekawsze definicje postanowiliśmy nagrodzić!

Lista laureatów:

Miejsce III

kubajakub34: “Rolnictwo zrównoważone to racjonalne korzystanie z bogactwa gleby. Prowadzenie produkcji rolniczej w taki sposób, aby wpływ na środowisko był jak najmniejszy.”

Miejsce II

andrzejrogozinski“Rolnictwo zrównoważone to możliwości rozwoju rolnika.”

Miejsce I

a.krynski98: “Rolnictwo zrównoważone to sposób, aby nie działać wbrew naturze, stosowanie oborników, bioróżnorodność, nowoczesne technologie, stosowanie środków ochrony roślin i nawozów w odpowiednich normach do wymagań gleby.”

Gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktujemy się za pomocą poczty elektronicznej.

A jak dołączyć do prestiżowego stowarzyszenia, dbać o zasoby ziemi i sprzedawać swoje plony na lepszych warunkach? Więcej o rolnictwie zrównoważonym dowiecie się na stronie: www.rolnictwozrownowazone.pl

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 4 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE