Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej już „rosną” – w połowie lutego rozpoczęła się budowa trzech hal tymczasowych. Wystawcy zajmą w sumie 10 hal i teren zewnętrzny Targów Kielce. Na dni od 17 do 19 marca przestrzenie wypełnią najnowocześniejszą technologią służącą rolnikom. Agrotech wzbogacą konferencje o Rolnictwie 4.0 i ekoschematach w myśl hasła „jak zyskać najwięcej”.

Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii
Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii

Agrotech to największa wystawa targowa w halach w kraju spośród wszystkich branż gospodarki i jedna z najbardziej liczących się w Europie. Wystawcy prezentują szeroką ofertę dla gospodarstw rolnych – od ciągników, przez kombajny i maszyny, urządzenia do obsługi, systemy zarządzania, nawigacje, po nawozy, środki ochrony, materiał siewny, pasze, środki dezynfekcyjne i wszelkie akcesoria. Zajmą one miejsca w siedmiu halach Targów Kielce o powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych oraz w trzech halach tymczasowych o powierzchni 12,5 tysiąca metrów kwadratowych. Maszyny, zwłaszcza te potężne, zostaną ustawione też na terenie zewnętrznym. Tu będą prowadzone pokazy pracy „na żywo” urządzeń przygotowanych w ramach targów gospodarki leśnej Las-Expo, które od 22 lat towarzyszą wystawie branży agro.

Premiery i nowości targów Agrotech w Kielcach

Uwagę wielu zwiedzających z pewnością zwrócą „premiery”. Case IH przygotowuje pierwszą w Polsce prezentację największej w historii Pumy – model 260 CVX Drive. Steyr po raz pierwszy w kraju pokaże ciągnik Absolut CVT, zaś New Holland przyjedzie z modelem  T7.300  niemal prosto spod igły. Wśród nowości od Fendta będzie Vario gen 7 o mocy nawet 300 KM. Propozycje przygotowują także John Deere, Zetor, Massey Ferguson i Valtra. Zobaczymy też gamę ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS i Deutz – Fahr.  Kioti przywiezie HX 1201 – najmocniejsze ciągniki tej marki. JCB Interhandler pojawi się i z ciągnikami, i z pojazdami, które są wykorzystywane także do prac w lasach.

Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii
Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii

Potężne maszyny i roboty autonomiczne

Nie braknie najnowszych kombajnów – Claas pokaże model Trion 250. Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal. W tym segmencie będą także nowe propozycje – trend w produkcji zmierza ku maksymalizacji trwałości maszyn, efektywności pracy i wykonywania kilku robót jednocześnie. Pöttinger wśród nowości zaprezentuje między innymi kultywator Terria ze zbiornikiem Amico – ta kombinacja pozwala na uprawę gleby i jednoczesne wysianie nawozu.

Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Hardy, Bury. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann.

Maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych pokażą m.in. Joskin, Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem. Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS), czyli innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, zaprezentuje firma Zuptor.

Cała hala z nawozami, środkami ochrony i nasionami

Błysk najnowszej technologii wzbogacą oferty nawozów, środków ochrony roślin, biostymulatorów – wiele z firm już zmienia asortyment uwzględniając Europejski Zielony Ład. Wiedzę o produktach przekażą specjaliści z firm TimacAgro, Syngenta, Yara, AgroSorb, Invex Remedies, Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, Polcalc, Solmag Agro, Siarkopol. Nowością od Industrii będzie wapno granulowane CalciGrow Mag do odkwaszania gleby, pochodzenia całkowicie naturalnego. Firma zaoferuje też Dewonit – wapno nawozowe z dużą zawartością magnezu. Nowe produkty, do stosowania także w rolnictwie ekologicznym, zaprezentuje AgroSorb.

ProBiotics Polska zapewni wybór mikroorganizmów do zadań specjalnych. Danko Hodowla Roślin, Plantico, Centrala Nasienna z Kielc zaproponują odmiany nasion i różnorodny materiał siewny.  Piast z kolei przywiezie pasze dla każdej hodowli. Tą bogatą ofertą – od nawozów po nasiona, zostanie wypełniona cała hala tymczasowa H.

Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii
Agrotech 2023 w budowie. 10 hal wypełni blask technologii

Rolnictwo 4.0 i ekoschematy na targach Agrotech

Targi Agrotech 2023 to także solidny zastrzyk wiedzy. W piątek, 17 marca od godziny 11 zwiedzający będą mogli wziąć udział w konferencji „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”, organizowanej przez Wydawnictwo Plantpress, przy wsparciu Komisji Europejskiej. Będzie mowa o tym, jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne.

Zaś w sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, firma ProInvest Doradztwo Inwestycyjne zaprosi na konferencje omawiające korzystanie z ekoschematów.  W sobotę o godzinach 12.30 i 14 oraz w niedzielę o 11 i 13  specjaliści  określą, w jaki sposób wszyscy producenci rolni mogą maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez ekoschematy i uzyskać  najwyższe dopłaty. Wszystkie konferencje zostaną przeprowadzone w hali E, w kapsule E3.

Informacji o zmianach ważnych dla rolników będzie można zasięgnąć też u doradców na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz instytucji podległych – Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Stoisko przygotowuje też Agencja Rozwoju Przemysłu.

Las – Expo dla fachowców i amatorów

Targom Agrotech od 22 lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo. Ofertę tej wystawy wypełnią najnowocześniejsze maszyny i technologie, usprawniające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Zaprezentowane zostaną narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze, pojazdy do przewozu, wciągarki. Będą firmy cenione w branży, jak m.in. MHS, Wood – Mizer, Inter – Bis, Krpan, Wirex. W akcji goście targów zobaczą pilarki łańcuchowe znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie. Coś dla siebie znajdą także amatorzy – będą to m.in. pilarki łańcuchowe, które posłużą do przygotowania drewna do kominka.

Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew, także do ogrodów – zwiedzający będą mogli zrobić zakupy.

Źródło: Targi Kielce

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics