AGROTECH z rozmachem

Targi AGROTECH już za nami. W tym roku 50 tys. zwiedzających mogło podziwiać rolnicze nowości na 600 stoiskach.

\"\"
Corvetta to nie jedyny amerykański akcent na rolniczym wydarzeniu roku – Firma New Holland zmodernizowała swoje amerykańskie ciągniki należące do serii T9. Traktor tej marki o największej mocy sięgającej maks. 699 KM z systemem EPM jest dostępny w dwóch wersjach: z ramą standardową i ramą przystosowaną do ciężkich prac, aby spełnić oczekiwania rolników.

Targi AGROTECH otworzył dr Andrzej Butra, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kielecki AGROTECH to jedna z największych w Europie wystaw prezentujących sprzęt rolniczy – mówił otwierając XVIII Międzynarodową Wystawę Techniki Rolniczej w Targach Kielce Andrzej Butra, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Nie jest to zaskoczeniem, gdyż dzięki zrównoważonemu podziałowi środków finansowych pomiędzy I i II filarem Wspólnej Polityki Rolnej polscy rolnicy cały czas modernizują swoje gospodarstwa wprowadzając do nich nowoczesne maszyny i technologie. Takie podejście sprawia, że nasze rolnictwo staje się konkurencyjne, coraz bardziej wydajne, a jednocześnie zachowuje swoje najcenniejsze walory czyli zrównoważony rozwój.

\"\"

W czasie otwarcia targów w Centrum Konferencyjnym poruszone zostały również aktualne problemy rolnictwa związane ze zmniejszeniem dopłat w 2012 i 2013 roku.

To trudny okres dla rolnictwa. W tym roku o 0,5 miliarda zł obcięto dotacje dla rolników. Naszym celem nadrzędnym jest wypracowanie ponadpartyjnej strategii, która zapewni środki finansowe w polskim rolnictwie, pozwalając na rozwój w następnych latach – mówił w czasie otwarcia przewodniczący Sejmowej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Udział w uroczystym otwarciu AGROTECHU wzięli również m.in. Bożentyna Pałka – Koruba Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Czesław Gruszewski Wiceprezydent Miasta Kielce, zaproszenie goście, wystawcy oraz zwiedzający.

\"\"
Trelleborg to firma specjalizująca się w produkcji  kół oraz opon znajdujących zastosowanie w rolnictwie, leśnictwie oraz aplikacjach przemysłowych. Okazuje się, że wielkość ma jednak znaczenie, a prezentowane przez przedsiębiorstwo koła-olbrzymy robią wrażenie…

Ponad 600 wystawców z Europy, Azji i Afryki prezentuje nowoczesny sprzęt rolniczy podczas XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W wystawie biorą udział m.in. firmy z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji oraz z Korei Południowej i Republiki Południowej Afryki – wszystkie liczące się w tej branży europejskie i światowe firmy.

Impreza zajmuje cały teren wystawienniczy Targów Kielce oraz specjalnie stawiane hale namiotowe. Wiele z wystawianych na targach maszyn i urządzeń to światowe premiery na polskim rynku – informują przedstawiciele firm, prezentujących się na targach.
Wśród wystawców panuje zgodna opinia, że AGROTECH to licząca się w tej branży impreza targowa. Pod względem liczby gości plasuje się na 2. miejscu w kraju.

 

\"\"
Na stoisku firmy URSUS czekała prawdziwa gratka dla wszystkich fascynatów zabytkowych pojazdów. Model C45, produkowany w latach  1947-1959 przez zakłady Ursus w Warszawie, stanowi nawiązanie do tradycji firmy, której marka od lat cieszy się uznaniem rolników. Jest też najlepszym dowodem na to, iż najnowsze rozwiązania technologiczne mają długą i wspaniała historię.

 

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczony
Poznaliśmy wszystkich medalistów, nagrodzonych i wyróżnionych na tegorocznych targach rolniczych

Na gali w Centrum Biznesu City Core wręczone zostały medale i wyróżnienia Targów Kielce dla najlepszych produktów i najciekawszych aranżacji stoisk na tegorocznym AGROTECHU i LAS-EXPO.

Pośród 30 nagród znalazło się także to szczególnie ważne i upragnione – Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który otrzymał kombajn Case IH Axial Flow 9230 zgłoszony przez CASE IH (markę należącą do CNH Polska Sp. z o.o.) za najnowsze rozwiązanie rotorowego systemu omłotowego dla różnych warunków pracy. Komisja konkursowa przyznała także medale oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach w konkursie o tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2012.

Redakcja AgroNews, fot. Targi Kielce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here