Myśliwi uratowali jelenia zaplątanego w ogrodzenie

Jelenie byki czasami zaplątują się w leśne lub przydrożne ogrodzenia. Taka sytuacja miała niedawno miejsce na terenie obwodu dzierżawionego przez Koło Łowieckie „Darzbór” w Szczecinku w okolicy miejscowości Radacz. Jeden z myśliwych podczas leśnego spaceru zauważył zaplątanego wieńcem jelenia byka.

Jelenia uśpiono strzałami z broni pneumatycznej

O sytuacji niezwłocznie powiadomił lokalnego leśniczego. Ten po konsultacji z łowczym Koła Łowieckiego „Darzbór” w Szczecinku zadecydował o podjęciu próby uwolnienia jelenia. Na miejscu pojawił się lekarz weterynarii z Czaplinka, który kilkoma strzałami z broni pneumatycznej uśpił byka przy użyciu specjalnych preparatów.

Myśliwi odcięli splątane druty siatki ogrodzenia z wieńca byka i uwolnili zwierzę. Król naszych lasów dostał drugie życie. Dziękujemy Kolegom za udaną akcję!

Jeśli ktoś z Was spotka w lesie zwierzę, które jest w niebezpieczeństwie, koniecznie powiadomcie o sytuacji leśniczego, myśliwego lub straż leśną. Działania na własną rękę są ryzykowne. Zwierzę przestraszone jest agresywne, a urządzenia, w które się zaplątało lub złapało może spowodować okaleczenia.

Źródło: PZŁ

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szesnaście + 4 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE