Amerykanie przedstawili prognozy dla drobiarstwa w Europie

Departament rolnictwa USA ogłosił swoje cykliczne prognozy dla drobiarstwa europejskiego. W bieżącym, 2021 roku produkcja mięsa drobiowego powinna wzrosnąć o 1,4 proc.

Amerykanie przedstawili prognozy dla drobiarstwa w Europie
Amerykanie przedstawili prognozy dla drobiarstwa w Europie

Zgodnie z szacunkami Amerykanów produkcja mięsa drobiowego w obszarze europejskim spadła w 2020 roku (w stosunku do roku 2019) o 1,5 proc. Analitycy USDA uważają jednak, że w bieżącym, 2021 roku produkcja mięsa drobiowego wzrośnie o 1,4 proc.

Z polskiego punktu  widzenia istotne jest, że Amerykanie sądzą, że najbardziej w UE spadła produkcja mięsa drobiowego w Polsce. Bazując na europejskich i polskich danych statystycznych wiemy, że wniosek ten nie jest prawdziwy gdyż  dostępne informacje publikowane regularnie w wydawanym przez KIPDiP narzędziu analitycznym Poultry Insider) pokazują, że produkcja drobiu w naszym  kraju nie tylko nie spadła, ale wzrosła.

Bardzo interesująca wydaje się być jednak inna konkluzja dotycząca Polski. Otóż analitycy USDA twierdzą, że w innych europejskich krajach produkcja drobiarska spadła między  innymi z powodu nasilonej konkurencji z Polski. Jest to zgodne z odczuciami i analizami ekspertów Krajowej Izby PDiP, które pokazują jak bardzo polscy eksporterzy obniżali swoje ceny, aby uplasować mięso na rynkach zagranicznych.

Ochrona hodowli przed salmonellą i przegrzaniem

W amerykańskich opiniach o europejskim rynku można także znaleźć odniesienia do ograniczeń w  odbudowywaniu produkcji drobiarskiej w bieżącym roku wynikających z coraz surowszych norm  środowiskowych w niektórych krajach oraz z  wymagań sieci sprzedażowych związanych z dobrostanem ptaków. Oba te czynniki mogą ograniczać inne kraje, a sprzyjać (w krótkim terminie) polskim producentom.

Źródło: kipdip

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jeden + 17 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE