Ardanowski zapowiada dużo większą pomoc suszową dla rolników

Nie 800 mln zł, a 1,5 mld zł. Tyle rząd przeznaczy na pomoc suszową dla rolników. Taka deklarację złożył minister rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski na antenie TVP i TVP Info.

pomoc suszowa, Jan Krzysztof Ardanowski, pomoc dla rolników, pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę, IUNG,

Straty spowodowane suszą przekraczają już 3,6 mld zł. Poszkodowanych jest ponad 130 tys. gospodarstw, a deficyt wody dotknął prawie 3,5 mln ha.

Więcej środków na pomoc suszową

Pod koniec tygodnia na antenie TVP 1 minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zadeklarował, że na pomoc suszową dla rolników rząd przeznaczy około 1,5 mld zł.
Suszą dotkniętych jest ok. 3,5 mln hektarów, czyli więcej niż na początku przypuszczano. Dlatego też środki na odszkodowania, które początkowo planowano, czyli 800 mln zł, będą większe, co będzie dyskutowane w Sejmie. To będzie ok. 1,5 mld zł – mówił o w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP i TVP Info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

– Na najbliższym Sejmie będzie zwiększenie środków przez komisję finansów, czy nawet przez nowelizację budżetu – zapowiedział minister. I dodał, że to minister finansów ma zadecydować, który z tych mechanizmów zostanie uruchomiony.

– W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że to, co jest zabierane złodziejom, trafi nie tylko dla dzieci; trafi także dla rolników – powiedział szef resortu rolnictwa.

oprac. Kamila Szałaj, na podst. TVP 1, TVP Info, fot. KPRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here