ARiMR dofinansuje spółki wodne

Od 31 grudnia rusza nowy nabór wniosków w ramach wsparcia na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”. Maksymalna wysokość wsparcia to 1 mln zł,  które można wykorzystać na zakup np. koparek, ciągników, rębaków do drewna, kos spalinowych czy kosiarek samojezdnych.

ARiMR dofinansuje spółki wodne
Rusza nabór wniosków na dofinansowanie spółek wodnych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dofinansuje, tych którzy zainwestują w sprzęt służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do ochrony gospodarstw rolnych przed powodzią, podtopieniami lub deszczem nawalnym.

Wnioski o wsparcie mogą składać spółki wodne lub związki spółek wodnych, na operację polegającą na zaopatrzeniu w sprzęt do utrzymania urządzeń wodnych służących zabezpieczeniu gospodarstw rolnych przed zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny.

Wnioski do 28 lutego 2021

Maksymalna wysokość pomocy to 1 mln zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020. Limit dofinansowania wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji. W ramach wsparcia można kupić np. koparkę, ciągnik, rębak do drewna, kosę spalinową czy kosiarkę samojezdną

Do 28 lutego 2021 r. osobiście lub przez upoważnioną osobę można składać wnioski w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR, poprzez platformę ePUAP lub przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.

AM/Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziesięć + piętnaście =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,900ObserwującyObserwuj
7,100SubskrybującySubskrybuj

Kredyty bez prowizji i z obniżoną marżą – wystartowała nowa kampania dla rolników

Już 20 września startuje kolejna kampania promocyjna. W ramach oferty Bank BNP Paribas proponuje nowym i obecnym Klientom prowadzącym działalność rolniczą, szereg usług finansowych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE