ARiMR podsumowała nabór wniosków na poddziałanie „Współpraca”

Do 31 stycznia 2022 r. można było ubiegać się o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania „Współpraca”. Ze wstępnych danych wynika, że do ARiMR wpłynęło 180 wniosków na kwotę ok. 58 mln zł.

ARiMR podsumowała nabór wniosków na poddziałanie "Współpraca"
ARiMR podsumowała nabór wniosków na poddziałanie „Współpraca”

 

Ideą tworzenia krótkich łańcuchów dostaw jest współpraca i zbiorowe działanie małych gospodarstw czy niewielkich przedsiębiorstw rolnych i skrócenie drogi produktu pomiędzy rolnikiem a finalnym odbiorcą. Można to osiągnąć np. przez innowacyjną organizację produkcji, transportu lub marketingu. Takie działanie wpływa pozytywnie na lokalny rozwój gospodarczy oraz na tworzenie więzi między producentami żywności czy rolnikami zajmującymi się przetwórstwem a konsumentami.

O wsparcie mogła ubiegać się grupa co najmniej 5 rolników

31 stycznia zakończył się drugi nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. O dofinansowanie mogły ubiegać się grupy operacyjne na rzecz innowacji (grupy EPI), które zrzeszają co najmniej 5 rolników prowadzących działalność w zakresie dostaw bezpośrednich lub związaną z przetwórstwem produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej, zajmujących się rolniczym handlem detalicznym czy też prowadzących działalność marginalną, lokalną i ograniczoną.

Kredyty preferencyjne – czas START!

Pomoc, która ma formę płatności zryczałtowanej, w czasie realizacji PROW 2014-2020 grupy mogą otrzymać tylko raz. Wynosi ona 280 tys. zł – w przypadku budowy lub remontu (z modernizacją) obiektów czy infrastruktury, zakupu instalacji, maszyn lub wyposażenia, nabycia środków produkcji i pokrycia kosztów bieżących bądź 325 tys. zł – jeśli w ramach realizowanej inwestycji planowany jest również zakup środka transportu.

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE