ARiMR przedłuża nabów wniosków na zapobieganie klęskom i na nawadnianie

ARiMR poinformowała o  wydłużeniu terminów, do których mogą być składane wnioski o przyznanie pomocy w ramach naborów na zapobieganie klęskom oraz nawodnieniu.

Decyzja ARiMR jest wynikiem sytuacji spowodowanej przez epidemię koronawirusa.

Jak informuje w komunikacie: 7 kwietnia 2020 roku upłynął termin składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach naboru trwającego od 19 marca.

Z kolei w dniu 20 kwietnia upływa termin składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania w gospodarstwie w ramach poddziałania “Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach naboru trwającego od 21 lutego.

Termin wydłużony do 20 lipca 2020

Niemniej jednak decyzją Prezesa ARiMR, w myśl art. 67a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. z 2020 r. poz. 217 z późn. zm.), wprowadzonego art. 53 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695) wydłużeniu ulegają terminy, do których mogą być składane wnioski o przyznanie pomocy w ramach ww. naborów.

ARiMR dofinansuje inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

Pierwotnie obowiązujący termin trwania naboru zostaje przedłużony odpowiednio do dnia 17 czerwca 2020 r. (włącznie) dla operacji typu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” i do dnia 20 lipca 2020 roku (włącznie) dla operacji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania.

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × dwa =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE