Arysta LifeScience – nowości na 2012 rok

– Ubiegły rok był bardzo dobry dla firmy Arysta LifeScience. Firma chce inwestować w Europie Centralnej i Wschodniej, bo są to obszary, w których firma widzi największy potencjał rozwoju – mówił podczas konferencji Remi Lacaille – dyrektor marketingu firmy Arysta w Europie.

Arysta LifeScience zajmuje wśród firm z branży agrochemikaliów 10 miejsce na świcie. W Polsce plasuje się na 7 miejscu. Jest jednak leaderem produktów z segmentu biostymulatorów.   

Arysta LifeScience Polska w swojej ofercie posiada 25 środków ochrony roślin i nawozów. Obok stałych produktów korporacyjnych jak np.: Captan 50 WP, Captan 80 WG,  Proponit 720 EC, Kosmik 360 SL, Select Super 120 EC, Isoguard 500 SC, Gwarant 500 SC, Pollinus oferuje szereg produktów z innych firm agrochemicznych z całego świata.

Asahi SL – niezbędny biostymulator
O mechanizmie działania biostymulatora Asahi SL na podstawie ostatnich badań fizjologicznych, biochemicznych i molekuralnych mówiła prof. Helena Gawrońska z Zakładu Przyrodniczych Podstaw Ogrodnictwa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW.  

Asahi SL to stymulator wzrostu plonowania roślin. Środek powoduje przyspieszony bujny wzrost roślin, wydłuża okres owocowania oraz ma wpływ na wyższe plonowanie oraz polepszenie jakości plonów.   

Jak zauważyła prof. Gawrońska, pozytywny wpływ Asahi SL notowany jest już w fazie kiełkowania, a mianowicie stwierdzono, że kiełkowanie nasion gorczycy, sałaty, życicy, łobody ogrodowej i ryżu było przyspieszone, ich zdolność kiełkowania podwyższona, a rozwój siewek był stymulowany.

– Również w przypadku roślin z dobrze wykształconym aparatem fotosyntetycznym Asahi SL wyraźnie przyśpieszał wzrost i rozwój, zwłaszcza generatywny – mówiła prof. Gawrońska. 

Okazuje sie, że biostymulator Asahi SL jest pomocny także w ochronie rzepaku przed pryszczarkiem kapustnikiem. Środek pobudza roślinę do samodzielnego wytwarzania mechanizmów obronnych.

Zdaniem dr. Andrzeja Jarosza, zastosowanie biostymulatora w rzepaku ozimym może zmniejszyć straty wywołane przez tego szkodnika.

Zeal – wyższy plon

W tym roku do bogatej palety aktywatorów Arysta LifeScience dołączył nowy środek – Zeal. Jego producentem jest firma Goëmar.  Zeal to płynny preparat aktywujący odżywianie mineralne i przyrost biomasy w fazie poprzedzającej kwitnienie,co bezpośrednio przekłada się na wyższy plon w trakcie zbiorów.  Podstawowym składnikiem środka jest GA 142 – biologicznie aktywny fi ltrat z alg Ascophyllum nodosum wyprodukowany w oparciu o technologię PhysioActivator™.

Preparat został również wzbogacony o składniki mineralne niezbędne dla optymalnego plonowania kukurydzy.  

– Aktywatory są to preparaty, które aktywują – czyli zapewniają bardziej efektywny przebieg procesów fizjologicznych, takich jak odżywianie mineralne, fotosynteza czy kwitnienie
– mówiła podczas konferencji dr inż. Beata Kawka z Arysta.  

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here