ASF – kolejny wysyp

ASF nie odpuszcza. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o kolejnych sześciu nowych ogniskach choroby. Do tej pory na terenie Polski zarejestrowano 60 przypadków wystąpienia tej choroby. W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

\"\"

• Siedemdziesiąte ósme ognisko ASF (pięćdziesiąte piąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie, położonym w gminie Goniądz, w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

• Siedemdziesiąte dziewiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte szóste w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 37 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

• Osiemdziesiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte siódme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

• Osiemdziesiąte pierwsze ognisko ASF (pięćdziesiąte ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

• Osiemdziesiąte drugie ognisko ASF (pięćdziesiąte dziewiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 20 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 8 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

• Osiemdziesiąte trzecie ognisko ASF (sześćdziesiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 442 świnie, położonym w gminie Goniądz w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Źródło: GLW
Redakcja AgroNews, fot.: pixabay
 

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

300 tysięcy złotych dla gospodarstw poszkodowanych przez powódź. Ruszył nabór wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez powódź, od 22 listopada do 30 grudnia 2024 r. mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na Inwestycje odtwarzające...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics