ASF rozprzestrzenia się po całej Polsce

Pogoda sprzyja roznoszeniu wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Gospodarze w kolejnych  województwach drżą o swoje zwierzęta.

ASF rozprzestrzenia się po całej Polsce
ASF rozprzestrzenia się po całej Polsce

Szóste w tym roku ognisko ASF nr ognisko wtórne do ogniska nr 2021/3) potwierdzono na podstawie wyników badań z 22.06.2021 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 132 świń (tuczniki), położonym w miejscowości Marianka Mroczeńska, gmina Baranów, powiat kępiński, województwo wielkopolskie.

Ognisko ASF nr 2021/7 (ognisko pierwotne) stwierdzono na podstawie wyników badań z 23.06.2021 r. W gospodarstwie utrzymywano 12 świń (2 lochy, 4 prosięta, 6 tuczników,). Leży w miejscowości Hrebenne, gmina Horodło, powiat hrubieszowski, województwo lubelskie.

Ognisko ASF nr 2021/8 (ognisko pierwotne) stwierdzono na podstawie wyników badań z
25.06.2021 r. W gospodarstwie utrzymywano 39 świń (2 lochy, 13 prosiąt, 15 warchlaków, 9 tuczników). Położone jest w miejscowości Wólka Księżnicka, gmina Mielec, powiat mielecki, województwo podkarpackie.

Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie procedury związane z likwidacją choroby. Świnie poddano uśmierceniu i utylizacji. Wykonywano dezynfekcję w ogniskach choroby. Wokół ognisk ASF w promieniu 10 km wyznaczono obszary zapowietrzony i zagrożony. W związku ze stwierdzonymi ogniskami choroby prowadzi się dochodzenie epizootyczne.

Źródło: GIW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE