Bank BNP Paribas wystartował z kolejną edycją Konkursu Agroabsolwent

1 czerwca Bank BNP Paribas wystartował z kolejną edycją Konkursu Agroabsolwent, na najlepszą pracę dyplomową o tematyce agro.

Bank BNP Paribas wystartował z kolejną edycją Konkursu Agroabsolwent
Bank BNP Paribas wystartował z kolejną edycją Konkursu Agroabsolwent

Bank BNP Paribas od lat angażuje się w działania wspierające agrobiznes. Z nadzieją patrzymy na rozwój nauk rolniczych, a realizowane badania i wdrażane innowacje postrzegamy jako kluczowe dla ewolucji zrównoważonych systemów żywnościowych. M.in. dlatego z przyjemnością ogłaszamy start 4. edycji Konkursu Agroabsolwent – na najlepszą pracę magisterską, inżynierską lub licencjacką związaną z tematyką agro.

Doświadczenia dotychczasowych edycji okazały się bardzo pozytywne, szczególnie zeszłoroczna współpraca z partnerami, która zaowocowała podniesieniem renomy tego wydarzenia oraz dodatkowymi korzyściami dla uczestników. Dlatego, również w tym roku zaprosiliśmy do współpracy Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”, które zgodnie ze swoją misją wspiera wartości nagradzane w konkursie.

„Jako liderowi finansowania rynku agro w Polsce, bardzo zależy nam na unowocześnianiu i zwiększaniu efektywności rodzimego rolnictwa. Celem konkursu jest promowanie tematyki związanej z szeroko rozumianym postępem i zrównoważonym rozwojem gospodarstw rolnych i terenów wiejskich. Bardzo zależy nam, aby innowacyjne rozwiązania opisywane w pracach dyplomowych nie trafiły „do szuflady”. Tutaj, dzięki współpracy z ASAPem i partnerami medialnymi możemy dać głos młodym naukowcom na łamach prasy, która dotrze do praktyków i konsumentów tych rozwiązań”. – mówi Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

Do Konkursu zgłaszane mogą być prace dyplomowe: magisterskie, inżynierskie i licencjackie, których obrona odbyła się w 2020 lub w 2021 r. Problematyka prac musi być związana z rozwojem agrobiznesu, tj. z postępem, innowacyjnością i działaniami przynoszącymi wartość dodaną dla społeczeństwa wiejskiego, zdrowia, środowiska naturalnego, gospodarstw rolnych, obszarów wiejskich, przemysłu rolno-spożywczego oraz zrównoważenia produkcji żywności.

Termin zgłoszeń upływa 31 października br., a rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 2 grudnia br.

Zgłoszenie jest bardzo proste – wystarczy przesłać drogą elektroniczną na adres KontaktAgro@bnpparibas.pl prawidłowo wypełnione zgłoszenie konkursowe, czyli: pracę dyplomową, kopię dyplomu lub innego dokumentu potwierdzającego obronę pracy oraz 2 załączniki do Regulaminu: Formularz zgłoszeniowy i Informacje o zgłaszanej pracy.

Zwycięzców wyłoni specjalna kapituła. Prace będą oceniane pod kątem ich oryginalności, wartości w warstwie teoretycznej, użyteczności w praktyce, poprawności ujęcia treści pod względem merytorycznym oraz innowacyjności analizowanego rozwiązania. Laureaci mogą liczyć na nagrody pieniężne – zwycięzca otrzyma 3000 złotych, a cała pula nagród wynosi 6000 zł.


Dodatkowo, w tym roku uczestnicy konkursu będą mogli ubiegać się o nagrody specjalne w postaci staży oraz publikacji, zaoferowane przez Partnerów Konkursu: Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” i jego członków oraz Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

„Tego typu konkursy są bardzo potrzebne, ponieważ łączą świat nauki i praktyki biznesowej. Wymiana wiedzy między różnymi uczestnikami rynku jest jednym z najważniejszych celów naszego Stowarzyszenia. Ponadto, konkurs ten przybliża spojrzenie młodych ludzi, dopiero zaczynających swoją karierę zawodową, na nowe wyzwania przed którymi stoi polska wieś, polskie rolnictwo i cały sektor rynku spożywczego” – powiedziała Małgorzata Bojańczyk – Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”

Partnerami medialnymi tegorocznej edycji są: AgroNews , Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu „APRA” sp. z o.o., Polskie Wydawnictwo Rolnicze oraz portal dlastudenta.pl.

Dodatkowe informacje o konkursie, regulamin i dokumenty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.bnpparibas.pl/agroabsolwent.

Źródło: Bank BNP Paribas

 

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnik zginął pod ładowarką przegubową

Sądeccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Tęgoborze w Małopolsce. 47-letni mieszkaniec...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE