Bayer opracował nową substancję czynną. “To przełom w zakresie zwalczania chwastów”

Bayer poinformował o rozpoczętych pracach nad nową cząsteczką herbicydu. Po raz pierwszy od 30 lat opracowano nową substancję do powschodowego zwalczania szerokiego spektrum chwastów w wielu uprawach. Portfolio firmy wzbogaci się także o nowe odmiany kukurydzy karłowej. 

herbicyd, Bayer, kukurydza karłowa, nowa substancja czynna
Laboratorium Bayer

Stosowanie wielu mechanizmów działania do zwalczania chwastów jest ważne dla zarządzania odpornością na herbicydy. Dlatego opracowanie nowej substancji herbicydowej może stanowić przełom w zakresie zwalczania chwastów.

– Odkrycie nowych mechanizmów działania herbicydów było wyzwaniem dla branży. Ciągłe inwestycje Bayera i zaawansowane możliwości badań przesiewowych umożliwiły przełom. Dziś możemy ogłosić, że trwają zaawansowane prace nad cząsteczką nowego herbicydu. Jest ona w fazie drugiej wczesnego rozwoju. We wczesnych badaniach wykazała skuteczną kontrolę kluczowych odpornych chwastów. W ciągu najbliższych 10 lat Bayer zamierza zainwestować około 5 miliardów euro w opracowanie dodatkowych metod zwalczania chwastów – czytamy w komunikacie prasowym firmy Bayer.

Kukurydza karłowa – łatwiejsza w uprawie

Ale to nie jedyna nowość, którą pochwalił się Bayer. Portfolio koncernu wzbogaci się także o nowe odmiany kukurydzy karłowej. Według firmy kukurydza karłowa zapewni korzyści dla środowiska, ponieważ jest krótsza niż dzisiejsza hybrydowa kukurydza polowa.

– Koncepcja produktu pozwala rolnikom na bardziej precyzyjną aplikację środków takich jak azot, która może zostać przeprowadzona, gdy roślina najbardziej ich potrzebuje. Niektóre hybrydy kukurydzy karłowej można również sadzić bliżej siebie, umożliwiając produkcję większej ilości kukurydzy na tej samej powierzchni i potencjalnie zmniejszając zapotrzebowanie na ziemię i wodę. Niższy wzrost pomoże również poprawić stabilność finansową gospodarstwa, poprzez zmniejszenie utraty plonów w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak silny wiatr – wyjaśnia firma w komunikacie prasowym.

oprac. Kamila Szałaj, fot. Bayer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here