Bayer przejmuje Monsanto

Firmy Bayer i Monsanto ogłosiły, że podpisały ostateczną umowę fuzji, w ramach której Bayer nabędzie Monsanto za 128 USD za akcję w ramach transakcji gotówkowej.  Łączna wartość transakcji wynosi 66 mld dolarów. Rada Dyrektorów Monsanto, Bayer Zarząd Gospodarki oraz Rada Nadzorcza Bayer jednogłośnie zatwierdziły porozumienie. W odniesieniu do ceny zamknięcia akcji Monsanto z 9 maja 2016 r., a więc z dnia poprzedzającego przedłożenie Monsanto pierwszej pisemnej oferty przez firmę Bayer, propozycja zawiera premię w wysokości 44 proc.

 

\"\"

 

"Mamy przyjemność ogłosić połączenie naszych dwóch wielkich organizacji. Stanowi to poważny krok naprzód dla naszego biznesu Crop Science i umacnia pozycję Bayer jako globalnego lidera, "powiedział Werner Baumann, CEO firmy Bayer AG.

Jak czytamy w komunikacie, połączenie firm to przede wszystkim duże udoskanalenie rozwiązań dla plantatorów. Ta transakcja łączy dwie różne, ale bardzo komplementarne firmy. W rezultacie rolnicy zyskają do dyspozycji szeroką gamę rozwiązań zaspokajających ich bieżące i przyszłe potrzeby, w tym udoskonalone rozwiązania w dziedzinie nasion i cech genetycznych, rolnictwa cyfrowego i ochrony upraw – potwierdzają obie spółki.

"Połączenie stanowi wielką szansę dla pracowników, którzy znajdą się na czele innowacji w naszym sektorze. Transakcja wzmacnia również silne przywiązanie firmy Bayer do rynku amerykańskiego, wynikające ze 150 lat naszej historii. Działamy na terenie 25 stanów, zatrudniając ponad 12 tysięcy ludzi w całym kraju. Jestem przekonany, że Monsanto rozkwitnie jako część jednej z najbardziej szanowanych i darzonych zaufaniem spółek na świecie" – powiedział Baumann.

Bayer ma udokumentowaną historię dużych przejęć. Silne przepływy pieniężne połączonego biznesu przyczynią się do poprawy jego profilu finansowego.

Redakcja AgroNews, fot.:Bayer

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here