Będą rekompensaty dla producentów trzody chlewnej ze stref ASF

Wielkopolska Izba Rolnicza zwróciła się  do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Grzegorza Pudy w sprawie bardzo trudnej sytuacji producentów trzody chlewnej, spowodowanej nowymi ogniskami i przypadkami ASF.

W piśmie zawnioskowano między innymi o uruchomienie ciągłego naboru wniosków na inwestycje i działania w zakresie bioasekuracji, rekompensaty niskich cen dla rolników sprzedających trzodę chlewną z obszarów objętych restrykcjami oraz wdrożenie działania polegającego na wypłacie rekompensat dla rolników, którzy na stałe zaprzestaną produkcji trzody chlewnej i podejmą alternatywne kierunki produkcji rolniczej.

Kolejny nabór wniosków na bioasekurację ruszy w listopadzie

Jak napisała Wielkopolska Izba Rolnicza: W dniu 28.10.2020 otrzymaliśmy odpowiedź Pana Ministra, z której wynika, że kolejny nabór wniosków na bioasekurację odbędzie się w listopadzie.

Prawie 20 mln zł na walkę z ASF dla Polskiego Związku Łowieckiego

W swojej odpowiedzi Minister wskazał również, że, tu cytat:…Ponadto prowadzone są prace legislacyjne nad projektem rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu uruchomienie w 2020 r. pomocy na wyrównanie obniżonych dochodów dla producentów świń prowadzących działalność rolniczą na obszarze objętym częścią II lub III załącznika do decyzji 2014/709/UE lub zapowietrzonym lub zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF)…

O szczegółach rozporządzenia poinformujemy Państwa, jak tylko jego projekt ujrzy światło dzienne. Pod poniższymi linkami znajdziecie Państwo nasze wystąpienie oraz odpowiedź, którą otrzymaliśmy z Ministerstwa.

Pismo WIR do MRiRW

Odpowiedź MRiRW

Źródło: WIR

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × two =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE