Będą rekompensaty dla producentów trzody chlewnej ze stref ASF

Wielkopolska Izba Rolnicza zwróciła się  do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Grzegorza Pudy w sprawie bardzo trudnej sytuacji producentów trzody chlewnej, spowodowanej nowymi ogniskami i przypadkami ASF.

W piśmie zawnioskowano między innymi o uruchomienie ciągłego naboru wniosków na inwestycje i działania w zakresie bioasekuracji, rekompensaty niskich cen dla rolników sprzedających trzodę chlewną z obszarów objętych restrykcjami oraz wdrożenie działania polegającego na wypłacie rekompensat dla rolników, którzy na stałe zaprzestaną produkcji trzody chlewnej i podejmą alternatywne kierunki produkcji rolniczej.

Kolejny nabór wniosków na bioasekurację ruszy w listopadzie

Jak napisała Wielkopolska Izba Rolnicza: W dniu 28.10.2020 otrzymaliśmy odpowiedź Pana Ministra, z której wynika, że kolejny nabór wniosków na bioasekurację odbędzie się w listopadzie.

Prawie 20 mln zł na walkę z ASF dla Polskiego Związku Łowieckiego

W swojej odpowiedzi Minister wskazał również, że, tu cytat:…Ponadto prowadzone są prace legislacyjne nad projektem rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu uruchomienie w 2020 r. pomocy na wyrównanie obniżonych dochodów dla producentów świń prowadzących działalność rolniczą na obszarze objętym częścią II lub III załącznika do decyzji 2014/709/UE lub zapowietrzonym lub zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF)…

O szczegółach rozporządzenia poinformujemy Państwa, jak tylko jego projekt ujrzy światło dzienne. Pod poniższymi linkami znajdziecie Państwo nasze wystąpienie oraz odpowiedź, którą otrzymaliśmy z Ministerstwa.

Pismo WIR do MRiRW

Odpowiedź MRiRW

Źródło: WIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 4 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). – To...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE