BGŻ: Nowy kredyt inwestycyjny dla rolników!

Bank BGŻ oferuje nowy kredyt inwestycyjny, który przeznaczony jest na finansowanie gospodarstw rolnych. Stanowi on alternatywę kredytów preferencyjnych, oferując znacznie szerszy i bardziej elastyczny zakres finansowania przy porównywalnych kosztach. Przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność rolniczą, które chcą powiększyć i unowocześnić swoje gospodarstwo, szczególnie przez zakup ziemi.
 

 

\"\"

 

Kredyt może być udzielony nawet na 30 lat, a Bank BGŻ na życzenie klienta wystawia promesę kredytową ważną przez 12 miesięcy. Dzięki niej kredytobiorca  może zrealizować wszystkie swoje plany inwestycyjne w ciągu roku.

Możliwość wyboru stałego oprocentowania sprawia, że raty są równe, a zmiana stóp procentowych nie wpływa na obciążenia domowego budżetu. W przypadku przejściowego pogorszenia się sytuacji w gospodarstwie, można zawiesić spłatę kapitału korzystając z  tzw. „wakacji kredytowych”. 

Czytaj także:
Zmiany w zasiłku macierzyńskim z KRUS
Zmiana rozporządzenia PROW 2007-2013
Rolnicy finansują pożyczkami sprzęt za ponad 1 mld złotych

– Wprowadzenie takiego kredytu do naszej oferty wynika z potrzeb osób prowadzących działalność w rolnictwie. Chcemy, aby Kredyt Agro Progres stanowił odpowiednik najlepszych cech  kredytów preferencyjnych z linii kredytów na zakup gruntów rolnych  i kredytów na rozwój gospodarstw przez ”młodych rolników”, ale dostępnych dla każdego rolnika. Już dziś polecamy go tym rolnikom, którzy z różnych przyczyn nie mogą korzystać z kredytów preferencyjnych oraz tym, którzy poszukują bardziej elastycznego finansowania – powiedział Bartosz Urbaniak, dyrektor zarządzający ds. agrobiznesu w Banku BGŻ.

– Jest to jedyny taki produkt oferowany na rynku. – Skonstruowaliśmy go tak, aby odpowiadał na potrzeby naszych klientów i dobrze im służył – podkreślił Bartosz Urbaniak.

W odróżnieniu od kredytów preferencyjnych, kredyt Agro Progres daje swobodę w ustaleniu zakresu i skali planowanej inwestycji oraz elastyczny harmonogram spłat, dostosowany do specyfiki prowadzonej działalności. W indywidualnych przypadkach jest możliwość ustalenia rocznych spłat kapitału.

Bank nie wymaga  wysokiego wkładu własnego, a procedura udzielania kredytu jest przyjazna i została ograniczona do minimum. Klient nie musi przedstawiać biznes planu – ocena zdolności kredytowej może być przeprowadzona w oparciu o aktualnie prowadzoną produkcję.

Źródło: Bank BGŻ
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here