Białoruś boi się ASF. Wprowadza kolejne ograniczenia dla Polski

W związku z wystąpieniem ASF na terenie woj. lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego Białoruś wprowadziła czasowe ograniczenia wwozu pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego – poinformował wczoraj Główny Lekarz Weterynarii.

ASF

– Od dnia 20 grudnia 2019 r. Ministerstwo Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi wprowadza czasowe ograniczenia wwozu pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego (z wyjątkiem dodatków paszowych i gotowych karm dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych) z województw lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego z powodu wystąpienia na ich terytorium afrykańskiego pomoru świń – poinformowano w komunikacie.

Dodano, że w dalszym ciągu obowiązują restrykcje importowe dotyczące wwozu z terytorium całej Polski żywych świń, podatnych na ASF gatunków zwierząt przeznaczonych do ogrodów zoologicznych i cyrków, nasienia i zarodków świń, mięsa wieprzowego i innych wieprzowych surowców spożywczych oraz produktów ich przetwórstwa, trofeów myśliwskich, skór, rogów, kopyt, jelit, szczeciny, otrzymanych od zwierząt podatnych na ASF, pasz i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb.

Wyjątkiem jest mączka paszowa z ryb, morskich ssaków, skorupiaków i bezkręgowców; dodatki paszowe i poddane obróbce termicznej gotowe karmy dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here