Byk i jałówka wydostały się z gospodarstwa i błąkają po lasach

Włodarze gminy Garwolin proszą o zachowanie ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych i terenach przyległych do lasów. Byk i jałówka, które uciekły z gospodarstwa we wrześniu ubiegłego roku bytują w lasach i na terenach przyległych do lasów. Ich obecność zauważono na terenach gmin Borowie i Miastków Kościelny.

Byk i jałówka wydostały się z gospodarstwa i błąkają po lasach
Byk i jałówka wydostały się z gospodarstwa i błąkają po lasach

Na stronie internetowej gminy Garwolin opublikowano obwieszczenie dot. możliwości zetknięcia się z dwoma zbiegłymi zwierzętami gospodarskimi (byk i jałówka). “Prosimy o zachowanie ostrożności w przypadku ich spotkania, a także o powinności niezwłocznego zgłoszenia tego faktu służbom porządkowym. Umożliwi to wsparcie działań właściciela zwierząt, zmierzających do ich odłowienia. Informację o miejscu spotkania zwierząt można przekazać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Garwolinie – na numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 112″.

Próby odłowienia zwierząt nie przynoszą rezultatu

Od dnia 19.09.2020 r. zwierzęta te bytują w lasach i na terenach przyległych do lasów. Ich obecność była zauważona na terenach gmin Borowie i Miastków Kościelny, a podejmowane próby odłowienia nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Bardzo prawdopodobne jest, że zaginione zwierzęta będą w liczbie powiększonej o potomstwo. Mogą przebywać na obszarach leśnych i terenach przyległych do lasów na terenie gmin: Borowie, Parysów, Miastków Kościelny i Garwolin.

Bytujące w środowisku naturalnym zwierzęta gospodarskie z biegiem czasu mogą nabrać zachowań charakterystycznych dla dzikich zwierząt. Nie można wykluczyć, że w sytuacji swojego zagrożenia mogą być agresywne wobec ludzi.

W ośmiomiesięcznym okresie ich bytowania w środowisku naturalnym nie sygnalizowano służbom porządkowym przypadki zagrażania przez nie bezpieczeństwu ludzi stanowiące podstawę do zarządzenia akcji poszukiwawczej i odstrzelenia zwierząt – poinformowano w komunikacie.

Źródło: www.garwolin-gmina.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + nine =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,142ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE