Byk uciekł z targu i spacerował po mieście

Kilkusetkilogramowy byk uwolnił się i wędrował ulicami Ciężkowic. Zapędzony na ogrodzony teren przy kościele został uspokojony środkami chemicznymi, a następnie trafił ponownie do właściciela.

Byk uciekł z targu i spacerował po mieście

Nietypową interwencję odnotowywali policjanci z Ciężkowic. Około godziny 10 rano (14.02) zostali powiadomieni o wędrującym swobodnie po Rynku w Ciężkowicach kilkusetkilogramowy byku. Okazało się, że podczas odbywającego się targu w centrum miasta zwierzę zostało sprzedane.

Nowy właściciel nieumiejętnie przygotował załadunek na samochód ciężarowy, podczas którego byk uwolniło się i swobodnie poruszał ulicami Ciężkowic.

Ciężarówka przewożąca 160 świń wypadła z zakrętu. Groźny wypadek koło Płocka

Weterynarz uspokoił „uciekiniera”

Policjanci wspólnie z mieszkańcami, którzy w tym czasie byli na Rynku, zapędzili zdezorientowane zwierzę do ogrodzonego terenu przy kościele. Zamknęli wszystkie furty, tak aby byk się nie wydostał i powiadomili lekarza weterynarii. W tym miejscu nie zagrażał już życiu i zdrowiu, jak również mieniu mieszkańców Ciężkowic. Około godziny 13 na miejscu pojawił się weterynarz, który środkami chemicznym zaaplikowanym strzałkami uspokoił „uciekiniera”. Dopiero wówczas była możliwość ponownego załadowania byka do samochodu ciężarowego i jego transport.

Źródło i fot.: KMP Tranów

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics