Carrefour rozwija współpracę z polskimi rolnikami

Carrefour stawia na jakość prosto od rolnika. Sieć podpisuje z polskimi gospodarzami umowy na dostawę produktów, które trafiają bezpośrednio do sklepów w całym kraju. I poszukuje kolejnych chętnych do współpracy.

Michał Milczarski z Kostrzyna będzie dostarczał pomidory do  sieci sklepów Carrefour Polska

W czerwcu Carrefour Polska podpisał umowy z czterema nowymi dostawcami produktów linii „Jakość z Natury Carrefour”. Prosto od rolnika na sklepowe półki trafią pomidory, ogórki i buraki, a ze spółdzielni mleczarskiej – ser pleśniowy. To kolejni dostawcy tej sieci. Już wcześniej – w kwietniu – hipermarket zawarł kontrakty farmerskie z siedmioma innymi producentami warzyw i owoców.

Nowe produkty będą dostępne na przełomie czerwca i lipca w większości hipermarketów Carrefour oraz w wybranych supermarketach.

Carrefour szuka kolejnych dostawców

Carrefour Polska nie poprzestaje na tych dostawcach i w ramach strategii wspierania polskich rolników, poszukuje kolejnych producentów warzyw i owoców, gotowych do podjęcia współpracy.

Po zakwalifikowaniu się do projektu, gospodarstwo ściśle współpracuje z siecią. Sieć zapewnia wsparcie merytoryczne i dzieli się z partnerami wiedzą oraz dobrymi praktykami również z zagranicznych rynków, na których rozwijana jest gama „Jakość z Natury”. Wszystko po to, by zagwarantować najwyższą jakość procesu produkcji.

– Jeżeli gospodarstwo, chcąc z nami współpracować, musi przejść pewne przeobrażenia lub zmienić profil produkcji, wówczas staramy się pomagać rolnikowi i wspieramy go merytorycznie, by ten okres przejściowy minął łagodnie  – zapewnia Anna Kurnatowska, Dyrektor Działu Handlowego Produktów Świeżych w Carrefour Polska.

I zaznacza, że współpraca da rolnikom nie tylko możliwość podpisania kontraktów farmerskich, ale też uzyskania grantów od Fundacji Carrefour na dofinansowanie produkcji bio na potrzeby dostaw do sklepów Carrefour w Polsce.

Anna Kurnatowska, Dyrektor Działu Handlowego Produktów Świeżych w Carrefour Polska

Starannie budujemy relacje z rolnikami, a dzięki stałej współpracy z nami kolejni dostawcy mieli możliwość rozwoju swojego przedsiębiorstwa poprzez produkcję nowych gam dostarczanych do Carrefour. Obecnie posiadamy już 23 produkty, pochodzące od ponad 50 producentów – wylicza Kurnatowska.

Szersza gama produktów “Jakość z Natury Carrefour”

Pośród nowych dostawców gamy “Jakość z Natury Carrefour” jest Michał Milczarski z Kostrzyna, dostarczający pomidory malinowe odmiany Bawole Serce i Monterosa oraz pomidory cherry. Wybór tych konkretnych odmian pomidorów został dokonany na podstawie testów upraw oraz smaku i soczystości.

Nowością na sklepowych półkach  jest też ser pleśniowy, przygotowywany przez Spółdzielnię Mleczarską KaMos z Kamiennej Góry. Ser powstaje według tradycyjnej receptury, niezmiennej od prawie 50 lat. Sklep kontroluje cały proces jego powstawania, począwszy od hodowli i żywienia krów, po transport i metody produkcji.

Sery pleśniowe dostarczy Spółdzielnia Mleczarska KaMos z Kamiennej Góry

Dostawcą buraków jest dotychczasowy partner Carrefour Polska – firma Polfarm z Chwaszczyna. Buraki myte są w ozonowanej wodzie bez substancji chemicznych, dzięki czemu zachowują naturalny smak i aromat.

Paweł Gulczyński, prezes Polfarmu-u, podpisuje umowę z Carrefour Polska

Od stałego dostawcy pochodzą także ogórki gruntowe – specjalnie dla Carrefoura uprawia je Ireneusz Kloch z miejscowości Całowanie. Uprawa prowadzona jest w gruncie pod osłonami, żeby ograniczyć do minimum potrzebę stosowania środków ochrony roślin.

Ireneusz Kloch z miejscowości Całowanie będzie dostarczał ogórki gruntowe

Z zyskiem dla rolnika

Współpraca z Carrefourem daje rolnikom możliwość rozwoju gospodarstwa, a także stabilizację finansową.

Carrefour to wiarygodny i solidny partner. Ceny, które uzyskujemy od sieci za nasze buraki są wyższe niż moglibyśmy uzyskać gdzie indziej. Mamy także zagwarantowany odbiór naszych produktów, więc nie musimy się martwić o ich zbyt – mówi Paweł Gulczyński, prezes Polfarmu-u.

Rolnicy, którzy chcieliby nawiązać współpracę z Carrefourem, mogą zgłaszać swoje kandydatury do najbliższych sklepów sieci.

Kamila Szałaj

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × four =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE