CBA zatrzymało byłych członków zarządu Zakładów Chemicznych Police

Agenci ze szczecińskiej Delegatury CBA zatrzymali 10 osób – w tym byłego prezesa, byłych członków zarządu i byłych dyrektorów Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. oraz kooperujących  biznesmenów.

\"rolnik,

 

Do sądu trafiły wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie wszystkich 10 zatrzymanych. Wśród nich jest Krzysztof J. –  prezes Zakładów Chemicznych Police w latach 2011-2016. Zatrzymani przez CBA byli odpowiedzialni, brali udział w decyzjach, które wyrządziły szkodę majątkową wielkich rozmiarów Grupie Azoty, do której należą Zakłady Chemiczne Police. 

Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt  miejsc w Polsce – mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami Chemicznymi Police. Prowadzący postępowanie nie wykluczają powiększenia listy zarzutów.

Wielowątkowe śledztwo, 29 mln dolarów w tle

Jak poinformował rzecznik CBA, Piotr Kaczorek, śledztwo jest wielowątkowe. Jeden z nich dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji – zakupie spółki przez Grupę Azoty, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowych fosforytów w Senegalu. Umowa opiewała na 29 mln dolarów.

Redakcja AgroNews, fot. CBA

Źródło: Kurier PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here