Ceny artykułów mleczarskich idą w górę

Zakłady mleczarskie odnotowały wzrosty. Większe ceny w zbycie otrzymało masło w blokach, ser Gouda i odtłuszczone mleko. Widoczny spadek uzyskało masło konfekcjonowane.

Ceny artykułów mleczarskich idą w górę
Ceny artykułów mleczarskich idą w górę

Zakłady mleczarskie masło w blokach zbywały przeciętnie po 15,14 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 3% drożej niż przed miesiącem. Masło konfekcjonowane sprzedawano po 16,30 zł/kg (3,26 zł za 200 gramową kostkę), o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej.

Masło w blokach było o 2% droższe niż przed rokiem, a masło konfekcjonowaneo 6,5% tańsze. Cena zbytu OMP wyniosła 9,91 zł/kg i była o 2% wyższa niż tydzień wcześniej i o 4% wyższa niż przed miesiącem. Za pełne mleko w proszku płacono 12,44 zł/kg, o 2% więcej niż w poprzednim notowaniu i miesiąc wcześniej.

Takiej ceny mleka nie było od lat

W porównaniu z cenami sprzed roku OMP było tańsze o 9%, a PMP –o 2%. Ser Gouda, tak jak w trzecim tygodniu stycznia br., zbywano przeciętnie po 14,65 zł/kg, o 3% drożej niż przed miesiącem. Cena sera Edamskiego wyniosła 13,83 zł/kg i była o 1% wyższa od notowanej w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. Ser Gouda był o 1% droższy niż przed rokiem, a ser Edamski –o 1% tańszy.

AM/Redakcja AgroNews na podstawie KOWR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here