Ceny pszenicy znów w dół. Huśtawka na giełdowym rynku zbóż

Najnowszy raport Crop Progress pokazał, że zbiory pszenicy ozimej w USA przekroczyły półmetek i mocno wyprzedzają średnie tempo. Minimalnie obniżyła się kondycja zasiewów ozimych (ostatnia tygodniowa ocena), ale i tak jest najlepsza od 5 lat. Za to uprawy jarej pszenicy są w USA, bardzo dobrym stanie, a oceny poprawiły się w ostatnim tygodniu.

Ceny kukurydzy utrzymały lekki wzrost, w obliczu wciąż trudnych warunków pogodowych w części amerykańskiego Pasa Kukurydzy (powodzie). USDA obniżyła także swoją ocenę kukurydzy z „dobrej do doskonałej” o dwa punkty, do 67% (51% w zeszłym roku).

Rzepak najdroższy od ponad miesiąca

Listopadowa seria na rzepak przekroczyła poziom 500 eur/t na zamknięciu sesji, podczas gdy termin sierpniowy kosztował 492,75 eur/t – najwięcej od 23 maja.

Oprócz spodziewanego osłabienia produkcji europejskiej w 2024 r., rzepak znajduje wsparcie w pogarszających się warunkach pogodowych dla rzepaku w Kanadzie, która boryka się z nadmiernie mokrą i zimną pogodą. Ceny oleju palmowego odnotowały na giełdzie w Kuala Lumpur wzrost w odpowiedzi na spadek produkcji w Malezji w zeszłym miesiącu i przewidywany wzrost konsumpcji w Indonezji.

Notowania kontraktów futures na Euronext-Paryż:

Andrzej Bąk

Źródło cen: CBoT, Euronext-Paryż

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Terminy na dostosowanie miejsc do przechowywania nawozów naturalnych. MRiRW wyjaśnia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 15 lipca 2024 r. odniosło się do prośby Izby Rolniczej w Opolu o przedstawienie obecnie obowiązujących...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics