Ceny tuczników. Szykują się podwyżki przed świętami

Wszystko wskazuje na to, że w okresie przedświątecznym ceny tuczników ponownie wzrosną.

ceny tuczników, świnie, trzoda chlewna, Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej

Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, w Danii rosnący trend trwa nieprzerwanie już od sześciu tygodni. W Holandii, po okresie 12 tygodni stabilizacji cena wzrosła o 5 centów w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Wyraźny wpływ wzrostu chińskiego importu ma odzwierciedlenie w wysokich obecnie cenach. Sezonowy spadek cen w krajach unijnych jest ledwo zauważalny, a wzrosty cen w Danii i Holandii świadczą o możliwych podwyżkach cen skupu tuczników w nadchodzących tygodniach – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.

Wielu analityków uważa w okresie przedświątecznym ceny tuczników w krajach Unii Europejskiej wzrosną. Głównym motorem napędzającym wzrost cen będzie popyt ze strony Chin, który przeciągnie się również na styczeń przyszłego roku. W końcu stycznia Chińczycy będą bowiem witali nowy rok, a głównym mięsem zwyczajowo serwowanym w czasie świąt jest wieprzowina.

Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, cena w Niemczech nie wykazuje tendencji wzrostowych, cały czas jest na poziomie 1,85 euro/kg (wbc).

Z kolei w skupach krajowych cena stopniowo spada. Na przestrzeni ostatnich 7 tygodni średni spadek ceny skupu tuczników wyniósł 20 groszy/kg.

USA od kilku tygodni notuje rekordowe dostawy wieprzowiny do Azji. Z powodu ASF takie kraje azjatyckie jak Chiny, Wietnam, Filipiny Południowa Korea zamawiają coraz więcej wieprzowiny w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja AgroNews, fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here