Chciał kupić węgiel – został oszukany!

700 złotych zaliczki na poczet kosztów transportu stracił 34-letni mieszkaniec gminy Serniki, który przez portal ogłoszeniowy chciał kupić węgiel. Po przekazaniu sprzedającemu pieniędzy kontakt z nim się urwał. Policjanci apelują o rozwagę podczas transakcji internetowych!

Chciał kupić węgiel – został oszukany!

34- letni mężczyzna z gminy Serniki chciał kupić kilka ton węgla. Ogłoszenie o jego sprzedaży w dobrej cenie znalazł na jednym z portali ogłoszeniowych. Miał być transportowany z Łodzi, a mężczyzna musiał wpłacić 700 złotych zaliczki przelewem ekspresowym. Oszust podał kupującemu dane adresowe, numer konta, serię i numer dowodu osobistego. Po omówieniu szczegółów, kupujący wysłał pieniądze. Kiedy oszust potwierdził otrzymanie pieniędzy, poinformował 34 latka, że jeśli jeszcze wpłaci 8400 złotych to węgiel zostanie do niego doręczony na drugi dzień. Mężczyzna po konsultacji z żoną, zdecydował wycofać się z transakcji. Kiedy poprosił o zwrot zaliczki, kontakt ze sprzedającym się urwał” – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

Policjanci przypominają kolejny raz, aby nie działać pochopnie i nie szukać ,,szybkich okazji”. Pamiętajmy, że oszuści działają bardzo przebiegle. Każdą internetową transakcję przeprowadzajmy po uprzednim sprawdzeniu firmy i osoby z którą rozmawiamy.

Źródło: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Inflacja stopuje. NBP podał najnowsze dane

Jak podał Narodowy Bank Polski w lipcu 2022 r. inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 9,3 proc. r/r. Wskaźnik CPI w analizowanym...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,554ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE