Chciał wysadzić sadzonki konopi indyjskich na polu u rolnika

31-latek chciał posadzić sadzonki konopi indyjskich na polu u rolnika. Policjantom zeznał,  że przyjechał zerwać pokrzywę. Ostatecznie funkcjonariusze znaleźli przy nim plastikową skrzynkę z sadzonkami konopi indyjskich, a w foliowych workach keramzyt i nawozy. Zgodnie z aktualnymi przepisami 31-latek może trafić za kratki nawet na 3 lata.

 

Chciał wysadzić sadzonki konopi indyjskich na polu u rolnika
Chciał wysadzić sadzonki konopi indyjskich na polu u rolnika Fot. Policja Wrocławska

Rolnik zadzwonił na komisariat

Funkcjonariusze z jednostki przy ulicy Jana Pawła II w Siechnicach otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który zainteresował się osobą stojącą w pobliżu jego pola uprawnego, a wobec której zachowania miał pewne podejrzenia.

Policjanci podjechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającego, który wskazał miejsce przebywania „podejrzanego” mężczyzny. Funkcjonariusze ruszyli w jego kierunku, ale na ich widok zaczął się oddalać. Mundurowi podbiegli do mężczyzny i już po chwili na jego rękach znalazły się kajdanki.

Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się, a podejrzane zachowanie mężczyzny, związane było z popełnianiem czynu zabronionego. Funkcjonariusze ujawnili na miejscu plastikowy pojemnik z sadzonkami konopi indyjskich, a także worki do uprawy, keramzyt i nawozy. 31-latek oświadczył, że dotarł do tego miejsca celem zerwania pokrzywy… i nie wie, do kogo należą te rzeczy.

Skradziono ciągnik pod Grójcem. Kto może niech pomoże!

Jednak kolejne obciążające fakty, skłoniły mężczyznę do przyznania się. Funkcjonariusze w pojeździe należącym do 31-latka ujawnili środki odurzające umieszczone w woreczku strunowym. Analiza zabezpieczonej substancji wskazała na marihuanę w ilości kilku porcji handlowych. Policjanci ujawnili także wagę i przedmioty służące do zażywania narkotyków.

Mężczyzna trafił na najbliższy komisariat policji, a o jego przyszłości zadecyduje sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami 31-latek może trafić za kratki nawet na 3 lata.

starszy sierżant Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 1 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Komunikat fitosanitarny PROCAM

Doradcy PROCAM przygotowali kolejny komunikat fitosanitarny. Wynika z niego, że na obszarze całego kraju występuje średnie porażenie roślin uprawnych przez patogeny, jak i średnie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE