Chciał zarobić na kryptowalutach, a stracił 12 tysięcy złotych

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Zachęcają oni bezproblemowym pomnażaniem środków finansowych, bez ruszania się z domu. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zainwestował swoje oszczędności w wirtualne waluty i niestety stracił 12 tysięcy złotych. Działajmy rozsądnie i nie ulegaj złudnym wizjom dużego, szybkiego zysku oferowanego przez przestępców.

Chciał zarobić na kryptowalutach, a stracił 12 tysięcy złotych

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 65-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna poinformował, że kilka tygodni temu, na jednym z portali społecznościowych skontaktowała się z nim kobieta, która zachęcała do zainwestowania na rynku kryptowalut. Kobieta przekonywała 65-latka, że od kilku lat zajmuje się inwestycjami na rynku walutowym, zatrudnia wielu analityków finansowych i jeszcze nigdy nie poniosła żadnych strat. Skuszony możliwością szybkiego zarobku mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami i wykonał kilku przelewów na wskazane przez kobietę rachunki bankowe. Na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze. Jednak gdy próbował wypłacić zarobione pieniądze, jego konto zostało zablokowane. Wtedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 12 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z ciechanowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Zachowaj ostrożność jeśli skontaktuje się z Tobą osoba, która informuje o:

  • możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty,
  • konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty
  • wsparciu w inwestycjach i obsłudze aplikacji, którą zapewniają „analitycy” kontaktujący się telefonicznie i pomagający w obsłudze aplikacji.

Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnym ofertom, nie działaj pod wpływem chwili! To może być oszustwo!

Źródło: KWP zs. w Radomiu

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Boom na dopłaty! ARiMR zalała fala wniosków

Od 15 marca do 15 maja 2025 r. rolnicy mogą ubiegać się o płatności bezpośrednie i obszarowe w ramach tegorocznej kampanii dopłat. W ciągu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics