Advertisement

Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koprzywnicy zabezpieczyli na terenie jednej z posesji w gminie Klimontów skradziony we Francji ciągnik rolniczy. Maszyna warta blisko 60 tys. zł. trafiła na policyjny parking.

Skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem Fot.: KPP w Sandomierzu

W miniony poniedziałek wieczorem mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący z kradzieży ciągnik rolniczy.  Następnego dnia rano policjanci podjęli działania, które doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ciągnika, który od kwietnia 2021 roku poszukiwany był przez francuską Policję. Ustalone zostało, że maszyna końcem maja tego roku zakupiona została za kwotę blisko 13 tys. euro, za pośrednictwem zagranicznej strony internetowej. Po wpłaceniu ustalonej zaliczki,  wynajęty kierowca przywiózł lawetą ciągnik do kraju. Zagadką w tej sprawie jest to, że maszyna przyjechała bez dokumentów potwierdzających jej legalność, które według zapewnień sprzedającego miały zastać dosłane pocztą.

Odnaleziony ciągnik został zabezpieczony na policyjnym parkingu a jego obecny właściciel przesłuchany. Kolejnym etapem policyjnych działań będzie nawiązanie współpracy z francuską Policją, która pozwoli wyjaśnić zagadkę kradzieży ciągnika.

Opr. MO
źródło: KPP w Sandomierzu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE