Corteva Agriscience zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii

Corteva Agriscience poinformowała o nowej inwestycji wartości 13 milionów euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Afumati w Rumunii. Oznacza to przyspieszenie rozwoju spółki w sektorze nasion słonecznika w Europie. Budowa zmodernizowanego obiektu już się rozpoczęła. Uruchomienie działań operacyjnych planowane jest na początek sierpnia, przed zbiorami słonecznika. Odbędzie się tam czyszczenie, zaprawianie i pakowanie nasion słonecznika.

Corteva Agriscience zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii
Corteva Agriscience zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii

Inwestycja, obejmująca nowy obiekt do magazynowania i kondycjonowania nasion, umożliwi Corteva Agriscience skrócenie łańcucha dostaw oraz zwiększenie mocy przetwórczych w Europie.

Wzmacniamy naszą pozycję na europejskim rynku nasion

Rozszerzając działalność w Rumunii, wzmacniamy naszą pozycję na europejskim rynku nasion” – powiedział Jean Ionescu, Country Leader w Rumunii w Corteva Agriscience. „Wzrost mocy produkcyjnych zakładu w Afumati pozwoli nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasiona wysokiej jakości w kraju i za granicą. W efekcie Corteva będzie w stanie wyprzedzić popyt na nasiona słonecznika marki Pioneer®”.

Marius Baraceanu, kierownik produkcji Corteva Agriscience w Rumunii dodał: „Mamy za sobą już 35 000 godzin pracy, realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i konieczność zapewnienia środków ochrony osobistej, zespół wykonał świetną robotę, równocześnie zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa”.

Corteva Agriscience zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii
Corteva Agriscience zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii

Zakład w Afumati to najnowsza genetyka nasion

Zakład produkcji nasion w Afumati jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji nasion Corteva na świecie, który dostarcza produkty reprezentujące najnowszą genetykę nasion do klientów w całej Europie. Zakład produkuje nasiona mieszańców kukurydzy, słonecznika i rzepaku jarego na potrzeby klientów z krajów UE, a także Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Białorusi, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Turcji.

Czy warto kupować nasiona rzepaku ozimego renomowanych firm?

Afumati działa od 2006 roku, zatrudnia prawie 160 osób i 250 pracowników sezonowych w okresie zbiorów. Rozbudowa zakładu pozwoli Corteva Agriscience na utworzenie prawie 20 nowych miejsc pracy. Całkowita wartość inwestycji, łącznie z najnowszą rozbudową zakładu, wynosi ponad 73 miliony euro.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

osiem + 10 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,900ObserwującyObserwuj
7,100SubskrybującySubskrybuj

Kredyty bez prowizji i z obniżoną marżą – wystartowała nowa kampania dla rolników

Już 20 września startuje kolejna kampania promocyjna. W ramach oferty Bank BNP Paribas proponuje nowym i obecnym Klientom prowadzącym działalność rolniczą, szereg usług finansowych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE