Corteva otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach w Niemczech

Corteva Agriscience otworzyła swoje pierwsze w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód oraz Afryka) centrum badawczo-rozwojowe, łączące badania w zakresie ochrony roślin oraz hodowli roślin. Nowy ośrodek pomoże firmie dostarczać rolnikom innowacje oraz rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rolnictwa.

Corteva otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach w Niemczech

Inwestycja o wartości blisko 6 mln euro umożliwi firmie Corteva Agriscience prowadzenie najnowocześniejszych badań dotyczących ochrony roślin oraz opracowywanie rozwiązań chroniących uprawy przed chwastami, szkodnikami i chorobami.

Obiekt jest energooszczędny i neutralny emisyjnie, zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience.

Centrum łączy trzy działy badawczo-rozwojowe, które są skoncentrowane na opracowywaniu odmian roślin uprawnych bardziej odpornych na stres i zmiany klimatu, wykorzystaniu biologii molekularnej i badań genetycznych do wspierania badań czystości odmianowej materiału siewnego oraz opracowywaniu środków ochrony roślin zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Corteva otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach w Niemczech

Połączenie działu hodowli roślin i działu badań środków ochrony roślin ułatwi opracowywanie nowych metod, takich jak cyfrowa ocena doświadczeń polowych za pomocą dronów, zdalne wykrywanie patogenów i wykorzystanie biologii molekularnej do zrozumienia podatności chorób na nowe mechanizmy działania środków ochrony roślin.

Ośrodek, zlokalizowany w południowo-zachodnich Niemczech, na granicy Francji i Szwajcarii, jest kluczowym centrum badawczo-rozwojowym dla całego regionu EMEA i stanowi doskonałą bazę do przeprowadzania doświadczeń polowych na prawie wszystkich roślinach uprawianych w Europie. Obiekt jest częścią globalnej sieci laboratoriów Corteva i stanowi uzupełnienie innych tego typu placówek w USA.

Centrum Badawcze w Eschbach to impuls dla rozwoju lokalnej gospodarki

Centrum Badawcze w Eschbach zapewni również impuls dla rozwoju lokalnej gospodarki, nie tylko poprzez realizację europejskich programów badawczych, ale także dzięki zatrudnieniu ponad 30 naukowców i personelu pomocniczego, w tym ekspertów w zakresie zwalczania szkodników, chorób i chwastów.

Elliot Heffner, kierownik działu hodowli roślin w Europie, Corteva Agriscience, powiedział: „Inwestycja w nowe centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach jest przykładem naszego zaangażowania w dostarczanie rolnikom innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają wydajność upraw i przyczyniają się do stworzenia zrównoważonego i odpornego na zmiany światowego systemu żywnościowego.

Corteva otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Eschbach w Niemczech

„Działając zgodnie z naszą wizją zrównoważonego rozwoju, opracowujemy rozwiązania dla dobra naszych klientów-rolników, konsumentów i społeczności, którym służymy”.

Corteva umacnia pozycję światowego lidera na rynku produktów biologicznych

Andreas Huber, kierownik działu badawczo-rozwojowego środków ochrony roślin w regionie EMEA, Corteva Agriscience, dodaje: „Nowe centrum umożliwi nam dalsze wprowadzanie innowacji i wspieranie rolników w przechodzeniu na bardziej zrównoważone praktyki rolnicze”. “Corteva Agriscience jest zaangażowana w ochronę środowiska, zapewniając jednocześnie rolnikom produkty potrzebne do ochrony ich upraw. Spełniając rosnące wymagania konsumentów związane z stosowaniem w uprawach rolniczych środków ochrony roślin pochodzenia naturalnego, ośrodek w Eschbach skupi się na badaniu substancji pochodzenia naturalnego i ich skuteczności w zwalczaniu szkodników i chorób.”

Źródło i fot.: Corteva Agriscience

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics