Darmowe nawozy i nasiona dla ukraińskich rolników

Ponad 3 tysiące rolników z ukraińskich regionów przyfrontowych dostanie darmowe nawozy od amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego. W ramach inicjatywy AGRI-Ukraine, rząd USA postanowił przekazać bezpłatnie nawozy mineralne, które zostaną wykorzystane do prac polowych w sezonie 2024/2025. Nabór wniosków już się rozpoczął.

Darmowe nawozy i nasiona dla ukraińskich rolników

Każdy rolnik może otrzymać do 2 ton nawozu

Rząd USA dostarczy bezpłatnie nawozy mineralne ukraińskim rolnikom na sezon 2024/2025. Pomoc obejmie ponad 3300 rolników z regionów przyfrontowych i obszarów objętych działaniami wojennymi, a także terenów wyzwolonych. Łącznie zostanie przekazanych 6,6 tys. ton nawozów. W ramach programu USAID AGRO, każdy producent może otrzymać do 2 ton nawozu, głównie mocznika. Nabór już ruszył, a wnioski będą przyjmowane do 25 czerwca 2024 roku lub do wyczerpania zapasów.

Dla kogo darmowe nawozy?

Program skierowany jest do rolników posiadających od 5 do 500 ha w obwodach dniepropetrowskim, donieckim, ługańskim, zaporoskim, sumskim, charkowskim, chersońskim i czernihowskim, z wyłączeniem terenów czasowo okupowanych. Rolnicy uprawiający od 5 do 25 ha ziemi otrzymają po jednej tonie nawozu, natomiast ci z większymi gospodarstwami, od 25 do 500 ha, dostaną po dwie tony.

Jak informuje Ministerstwo Polityki Rolnej Ukrainy program dystrybucji nawozów jest częścią szerszych działań inicjatywy AGRI-Ukraina prowadzonej przez USAID AGRO. W okresie grudzień 2023 – styczeń 2024, USAID AGRO dostarczyło nawozy mineralne do siewów wiosennych ponad 7680 producentom rolnym z całej Ukrainy.

Darmowe nasiona kukurydzy i słonecznika

Oprócz nawozów, blisko 850 gospodarstw rolnych w Ukrainie otrzymało nasiona kukurydzy i słonecznika. Pozwoli to na obsianie wielu tysięcy hektarów słonecznika i kukurydzy. 40 tysięcy nasion trafiło do rolników z 12 regionów: dniepropietrowskiego, charkowskiego, donieckiego, czernihowskiego, żytomierskiego, zaporoskiego, kijowskiego, ługańskiego, mikołajowskiego, odeskiego, chersońskiego i sumskiego.

MK/AgroNews

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Fantastycznie, nasi rolnicy dostaną nowa zielona dyrektywe, a Ukraińcy darmowe nasiona i nawozy. Wot sprawiedliwość j… la to sabaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics