Dodatkowe 600 mln zł na Inspekcję Weterynaryjną

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzmocni Inspekcję Weterynaryjną dodatkowymi środkami. W 2022 roku zasili ją dodatkowymi  600 mln złotych.

Dodatkowe 600 mln zł na Inspekcję Weterynaryjną

„Dziękuję za prowadzenie walki z ASF i dbanie o bezpieczeństwo naszej żywności” – powiedział szef resortu rolnictwa podczas swojego wystąpienia.

Wicepremier Kowalczyk zwrócił uwagę, że praca lekarzy weterynarii odbywa się obecnie w bardzo trudnych warunkach.

Jak każda branża również i ta boryka się z ograniczeniami wynikającymi z pandemii Covid-19. Służby weterynaryjne prowadzą jednak nieustanną walkę z dwoma najpoważniejszymi zagrożeniami w chowie zwierząt – z wirusem afrykańskiego pomoru świń i grypą ptaków – podkreślił wicepremier i zaznaczył, że dlatego niezbędne jest wzmocnienie tych służb.

Istotnie zwiększamy w 2022 roku środki finansowe na weterynarię. Będzie to  dodatkowo ok. 600 mln zł na Inspekcję, w tym na zwiększenie zatrudnienia oraz istotne podwyżki wynagrodzeń – zapowiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii  odbywa się raz na 4 lata. Jest to zjazd sprawozdawczo wyborczy, podczas którego zostaną wybrane nowe władze Samorządu Lekarzy Weterynarii.

Źródło: MRiRW

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE