Dopłata do wymiany pokryć dachowych z azbestu. Drugi nabór już niebawem

Nabór wniosków rusza od 15.12.2023 i potrwa do 12.01.2024 roku, wnioski składane będą wyłącznie drogą elektroniczną tak jak było w poprzednim naborze. Ze wsparcia mogą korzystać osoby fizyczne, które ubezpieczone są w KRUS lub przyznano płatności bezpośrednie co najmniej rok od daty ubiegania się o wsparcie.

Dopłata do wymiany pokryć dachowych z azbestu. Drugi nabór już niebawem

Wysokość wsparcia wynosi 40zł/m2, dotyczy wymienionego pokrycia dachowego i przysługuje maksymalnie do 500m2. Płatność nie będzie przysługiwała wyłącznie do części wymienionego pokrycia dachowego lecz do całości dachu pokrytym azbestem. Wymiana pokrycia dachowego dotyczy budynków służących produkcji rolnej.

Ze wsparcia mogą skorzystać rolnicy, którzy nie skorzystali z dofinansowania z wcześniejszego naboru na wymianę pokryć dachowych pokrytych azbestem.

Osoba ubiegające się o dofinansowanie musi być pełnoletnia , posiadać nadany numer producenta rolnego oraz być właścicielem lub współwłaścicielem budynku na którym będzie wymiana pokrycia dachowego. Nowością jest to, że o dofinansowanie będą mogli ubiegać się gminy miejskie jak też wydłużony został czas na złożenie uzupełnień lub wyjaśnień do wniosku o przyznanie pomocy.

Szczegółowe informacje o naborze wniosków znajdują się na stronie ARiMR oraz MRiRW

Małgorzata Tenderenda
PZDR Białystok

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Interwencje pszczelarskie – 7 naborów w toku

Do 18 stycznia 2024 r. hodowcy pszczół, zrzeszające pszczelarzy organizacje, ośrodki doradztwa rolniczego i jednostki naukowo-badawcze mogą się starać o dofinansowanie z Planu Strategicznego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics