Dożynki w Gminie Rychliki odwołane przez koronawirusa

Ze względu na obostrzenia spowodowane przez epidemię koronawirusa, odwoływane są masowe imprezy. Jak podaje m.info.elbląg.pl po uprzednich konsultacjach z radnymi, sołtysami oraz rolnikami, Wójt Gminy Rychliki postanowił odwołać organizację Dożynek w roku 2020.

Nie ma pewność, że sytuacja się poprawi

Niektórzy mieszkańcy mogą pomyśleć, że do sierpnia sytuacja się zmieni na lepsze, jednak pewności nie mamy, a zwykle już od kwietnia przed dożynkami powstawał scenariusz uroczystości, podpisywano umowy z zespołami, rozmawiano o wieńcach dożynkowych z sołtysami, zamawiano scenę, ochronę, załatwiano wiele spraw, by ten dożynkowy dzień był radosny, by niczego nie zabrakło, by można było świętować.

Fot.: http://m.info.elblag.pl/

Teraz jest to niemożliwe, chociażby ze względu na fakt bezterminowego zakazu organizacji imprez masowych. Pieniądze, które zostały zabezpieczone w budżecie na tegoroczne dożynki, a jest to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych, powinny zostać zachowane na wypadek pogłębienia się kryzysu. Wójt obiecał jednak mieszkańcom, że po epidemii zorganizuje imprezę gminną, na której wszyscy będą bawić się do białego rana…

Koronawirus. Grupa Azoty apeluje do rolników o nieodkładanie zakupów nawozów

Źródło: http://m.info.elblag.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here