Dramat w gminie Kiszkowo. Siewnik wciągnął rękę 11 -letniego chłopca

Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek 19 marca br. po południu na terenie jednej z posesji w gminie Kiszkowo w województwie wielkopolskim. 11-letni chłopiec podczas czyszczenia przez członka rodziny uruchomionego siewnika niespodziewanie włożył rękę w mechanizm, w wyniku czego maszyna wciągnęła ją.

Dramat w gminie Kiszkowo. Siewnik wciągnął rękę 11 -letniego chłopca fot. poglądowe

Jak informują policjanci z KPP Gniezno dziecko podczas zdarzenia przebywało na miejscu wraz z rodzicami.

„Po uwolnieniu ręki przez członka rodziny, a następnie zaopatrzeniu przez przybyłe pogotowie ratunkowe chłopiec został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Poznaniu. Dziecko wciąż pozostaje objęte opieką medyczną” – napisali policjanci w komunikacie.

Na miejscu wypadku pojawili się również policjanci. Przeprowadzili oględziny i rozpytali świadków zdarzenia. Policjanci będą prowadzić czynności w kierunku ustalenia, czy doszło do narażenia dziecka na utratę zdrowia. Rodziców przebadano na obecność alkoholu. Byli trzeźwi.

Gnieźnieńscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas pracy z urządzeniami rolniczymi. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. „Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki” – apelują policjanci.

Policjanci przypominają, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci podczas pracy na roli ponoszą dorośli.

Źródło: FB KPP Gniezno

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics