Drogą, lasem, polem. Uciekał ciągnikiem przed policjantami

Do 5 lat więzienia grozi 56-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty, który ciągnikiem uciekał przed policjantami. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po kilku godzinach policjanci go dogonili.

\"\"

Fot. zdjęcie ilustracyjne


W sobotni wieczór w gminie Dźwierzuty szczycieńscy policjanci zobaczyli ciągnik Ursus, którym kierował dziwnie zachowujący się mężczyzna. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak traktorzysta na to nie zareagował, a wręcz przeciwnie przyspieszył jazdę i uciekał przed kontrolą drogową.

– 56-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty nie zważając na sygnały  świetlne i dźwiękowe wysyłane przez policjantów, przejechał przez drogę, gospodarstwo rolne, wjechał w pole i dalej w las – wyjaśnia policja.

Pościg trwał kilka godzin

Zapewne myślał, że umknie przed stróżami prawa. Jednakże pomylił się, ponieważ po kilku godzinach został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej jednostki. Tu usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu za co grozi kara pobawienia wolności od 3 miesiecy do 5 lat.

Redakcja AgroNews, fot. zdjęcie ilustracyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here