Ekosystemy leśne – w tym roku na korzystniejszych zasadach

W ramach wsparcia „Ekosystemy leśne” rolnicy w tym roku otrzymają wsparcie na korzystniejszych zasadach. Dotychczas pomoc przyznawano tylko w przypadku uszkodzeń spowodowanych procesem chorobotwórczym.

Ekosystemy leśne - w tym roku na korzystniejszych zasadach
Ekosystemy leśne – w tym roku na korzystniejszych zasadach

Przyznawana będzie pomoc na przebudowę składu gatunkowego drzewostanu na dolesienia luk w drzewostanach uszkodzonych przez szkodniki, zwierzynę lub w związku z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

O wsparcie według korzystniejszych zasad, będzie można ubiegać się już w tym roku. Nabór wniosków zaplanowano od 22 listopada do 31 grudnia.

Podstawa prawna

18 października 2021 r. zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Tlenek etylenu w lodach. GIS wycofuje partie

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzeganiao Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o rozszerzeniu wycofania prowadzonego przez firmę Häagen-Dazs o wskazane poniżej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE