Ekwador rozpoczyna szczepienia przeciwko HPAI

Ekwador wydał decyzję o rozpoczęciu szczepień przeciwko HPAI. Zaszczepione ma zostać ponad dwa miliony ptaków. Szczepienia rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (w tym celu ekwadorskie władze zaimportują cztery miliony dawek szczepionki). Władze Ekwadoru uważają, że szczepienia ograniczą rozprzestrzenianie zakażeń i zmniejszą śmiertelność ptaków.

Ekwador rozpoczyna szczepienia przeciwko HPAI

Przez ostatnie miesiące świat koncentrował się na występowaniu HPAI w Azji, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Obserwatorzy światowego drobiarstwa z coraz większą uwagą śledzą jednak wydarzenia w Ameryce Południowej związane z występowaniem HPAI u coraz liczniejszej grupy państw tego kontynentu.

Grypa ptaków nie dotarła jeszcze do największego światowego eksportera kurczaków – Brazylii – ale została potwierdzona w wielu krajach graniczących z nią. O skutkach zmaterializowania się takiego scenariusza dyskutowano ostatnio podczas targów drobiarskich w Atlancie (pod koniec stycznia tego roku) w trakcie wystąpienia analityka Rabobanku, zdaniem którego świat drobiarski powinien zwrócić większą uwagę na sytuację epizootyczną w Ameryce Południowej.

Grypa ptaków problemem światowego drobiarstwa

Grypa ptaków została potwierdzona do tej pory w: Wenezueli, Kolumbii, Peru, Chile, Ekwadorze i ostatnio w Boliwii. Sytuacja wydaje się być na tyle poważna, dlatego władze Ekwadoru rozpoczynają szczepienia drobiu przeciwko ptasiej grypie.

Źródło: KIPDiP

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów i hodowców trzody chlewnej

Minister Czesław Siekierski spotkał się z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów i hodowców trzody chlewnej. Podczas spotkania omówiono znaczenie płatności za realizację praktyk w zakresie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics