Elektroniczny wniosek nawozowy dostępny od 6 maja

Od 6 maja br. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje udostępnić generator wniosku o pozwolenie na wprowadzenie do obrotu produktów nawozowych.

Generator ułatwi przedsiębiorcom złożenie kompletnego wniosku wraz z obowiązkowymi załącznikami, m.in. ze sprawozdaniem z badań fizykochemicznych, z opinią o spełnieniu wymagań jakościowych oraz opinią o przydatności.

Dodatkowo, po złożeniu wniosku przez generator, wniosek oraz załączniki należy przesłać:

  • przez ePUAP – podpisane elektronicznie;
  • listownie lub bezpośrednio w MRiRW – podpisane osobiście.

Do wypełnienia wniosku niezbędne są informacje dotyczące wnioskodawcy – producenta, importera lub innego podmiotu wprowadzającego do obrotu (krajowego lub zagranicznego), dane o produkcie, w tym informacje czy produkt zawiera odpady lub produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. Kompletny wniosek musi zawierać obowiązkowe załączniki: potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej, sprawozdania z badań fizyko-chemicznych, opinię o spełnieniu wymagań jakościowych, opinię o przydatności.


Dodatkowe załączniki wynikają ze specyfiki podmiotu (kopia umowy spółki cywilnej, kopia dokumentu potwierdzającego prowadzenie działalności gospodarczej na terenie UE/tłumaczenie przysięgłe) czy specyfiki produktu: sprawozdania z badań rolniczych, sprawozdanie z badań biologicznych, opinia Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach o bezpieczeństwie produktu dla zdrowia zwierząt, opinia Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie o bezpieczeństwie produktu dla zdrowia ludzi, opinia Instytutu Ochrony Środowiska PIB w Warszawie o bezpieczeństwie produktu dla środowiska.

Źródło: MRIRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics