Embargo przedłużone, a pomoc? Siekierski pisze list do Hogana w tej sprawie

W związku z decyzją rządu Federacji Rosyjskiej o przedłużeniu o rok obowiązywania embarga na żywność z UE, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE Czesław Siekierski wraz z innymi europosłami Grupy EPL, skierował list do komisarza ds. rolnictwa Pana Phila Hogana m.in. w sprawie potrzeby przedłużenia mechanizmów wsparcia dla europejskich producentów rolnych. 

 

\"rolnictwo,

 

 
Autorzy listu zwracają się do Hogana "o pilne podjęcie koniecznych kroków mających na celu przedłużenie działania środków celem uspokojenia producentów oraz rynków".
 
– Rolnicy nie są odpowiedzialni za kryzys polityczny z Rosją i z tego powodu Unia Europejska powinna nadal wspierać wszystkie sektory cierpiące z powodu konsekwencji embarga, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów mleczarstwa, owoców i warzyw, drobiu, hodowli świń oraz mięsa – ocenia Siekierski.
 
Do 5 sierpnia 2016 roku ma obowiązywać rosyjskie embargo. Jego przedłużenie Moskwa zapowiedziała kilka dni temu. Z kolei unijne działania pomocowe dla rolników dotkniętych embargiem wygasły 30 czerwca 2015 roku. 
 
oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/epp group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here