Etykieta „Miód podlaski” – regionalne oznaczenie dla pszczelarzy

Jesteś pszczelarzem z regionu? Będziesz mógł skorzystać z etykiet „Miód podlaski” na swoje produkty. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął w czwartek (14.01) decyzję o przyjęciu systemu identyfikacji wizualnej dla regionalnych miodów – zgodnego z popularnym „pikselowym” żubrem. Nabór zgłoszeń trwa do 15 lutego.

Etykieta „Miód podlaski” – nabór dla pszczelarzy do 15.02
Etykieta „Miód podlaski” – nabór dla pszczelarzy do 15.02 foto: Marcin Nawrocki

Każdy pszczelarz z regionu wprowadzający miód do sprzedaży, który będzie zainteresowany promocją swoich produktów w podlaskiej bazie produktów lokalnych, może uzyskać zestawy etykiet w ilości do 2 tys. sztuk (adekwatnie do skali produkcji własnej).

Zależało nam, aby doskonałej jakości miody z Podlaskiego były łatwo dostrzegalne dla klienta, a jednocześnie, aby pszczelarze uzyskali dostęp do bardzo prostego i wiarygodnego systemu promocji i ochrony – wyjaśnia Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. – Każdy, kto kupi „Miód podlaski” z naszą etykietą ma pewność, że nabywa produkt od lokalnego pszczelarza, który sam doglądał swych pszczół. Każdą pasiekę odwiedzają nasi pracownicy, a wyniki wizytacji będą dostępne na stronie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego – wyjaśniał.

Miód polski a miód manuka

W komplecie są etykieta, banderola oraz odpowiednia zakrętka – w wariancie białym i czarnym. Pszczelarze mogą wybierać spośród następujące rodzajów zestawów (zostaną uzupełnione o indywidualne dane producenta):

  • Miód podlaski [uniwersalny – dop. red.],
  • Miód podlaski nektarowy wielokwiatowy,
  • Miód podlaski z terenów leśnych,
  • Miód podlaski nektarowo-spadziowy.

Nabór trwa do 15 lutego 2021 r. (w miarę dostępności środków może zostać wydłużony). O przyznaniu zestawów „Miód podlaski” decyduje kolejność prawidłowo wypełnionego zgłoszenia.

 

źródło: Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich, UMWP, Marcin Nawrocki

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

  1. Znam takiego jednego „pszczelarza” z Bielska Podlaskiego, który kupuje miód w Biedronce (nie w Bielsku) i sprzedaje jako swój z własnej pasieki. Ma 10 uli tylko bez pszczół. Jest siwy koło 70tki czym może wzbudzać zaufanie… Teraz kupi nowe nalepki i gitara!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kontaktowo czy systemicznie? Wiosenne zwalczanie szkodników w rzepaku

Wysoka temperatura spowodowała, iż rośliny rzepaku ozimego są wyrośnięte. Będą wymagać przeprowadzenia wczesnowiosennych zabiegów skracania. Pomimo tego, że większość plantacji zimowała bez zabezpieczenia okrywy...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics