Farm Frites Poland rozbudowuje linię do produkcji frytek

Farm Frites Poland SA podjęła decyzję o zwiększeniu wydajności linii produkcyjnych i rozbudowie fabryki w Lęborku.

Farm Frites Poland rozbudowuje linię do produkcji frytek
Farm Frites Poland rozbudowuje linię do produkcji frytek Fot.: Farm Frites Poland

Inwestycja obejmuje uruchomienie drugiej linii do produkcji frytek oraz nowej linii placków ziemniaczanych. Linia placków ziemniaczanych zostanie zlokalizowana w nowym budynku technologiczny, natomiast druga linia frytek powstanie obok dotychczasowej linii frytek, co będzie wymagało rozbudowy obecnej hali.

Uruchomienie nowej linii placków jest planowane w III kwartale 2022 roku, a linii frytek w IV kwartale 2023 roku. W efekcie inwestycji możliwości produkcyjne na linii frytek wzrosną o około 70 procent w stosunku do obecnej produkcji.

Dzięki rozbudowie zwiększy się współpraca z dostawcami ziemniaków

„Utrzymanie pozycji wiodącego producenta wyrobów ziemniaczanych wymaga ciągłego rozwoju i stosowania coraz nowszych technologii. Dlatego inwestując w naszą przyszłość,zwiększamy moce produkcyjne, planujemy wdrażanie nowych produktów oraz rozwijamy kompetencje naszych pracowników. Rynek – co nie jest tajemnicą
– wymaga od nas konkurencyjności i nie jest łatwy – mówi Adam Klasa Prezes Zarządu Farm Frites Poland SA. – Rozbudowa linii produkcyjnych frytek i placków ziemniaczanych to kolejny krok w naszej działalności, który podejmujemy świadomie. Dzięki temu nie tylko wzrosną nasze możliwości produkcyjne, ale również zatrudnienie oraz współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami i dostawcami surowca.”

Rozbudowa fabryki została gruntownie przemyślana i zaplanowana tak, aby prace budowlane nie wypłynęły negatywnie na okolicznych mieszkańców. Podobnie jak też funkcjonowanie fabryki po zakończeniu inwestycji. Od czasu rozpoczęcia działalności w 1994 roku, Farm Frites Poland SA stale odpowiada na wymagania rozwijającego się rynku, zwiększając swoją wydajność. Firma jest jednym z większych pracodawców w regionie, zatrudniającym ponad 230 osób oraz aktywnie uczestniczącym w życiu społeczności lokalnej i odpowiadającym na jej potrzeby.

Źródło: Farm Frites Poland SA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE